Vedoucí Slavia porazila Veselí, házenkářky Zlína ztratily první body

Házenkářky Zlína poprvé v sezoně prohrály - ilustrační foto. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

3 2010
Už jen házenkářky pražské Slavie zůstávají v interlize bez porážky. Ve 4. kole navíc české mistryně v repríze květnové finálové série o titul předčily rivala z Veselí.

První porážku v sezoně utržily házenkářky Zlína, které ztratily body na horké slovenské půdě v Bratislavě. Proti slovenskému sokovi se nevedlo ani Písku, který padl v Bánovcích, a Jindřichovu Hradci, jenž nestačil na Trenčín. Proti Šaľe naopak uspěla Olomouc. V souboji nováčků pak Poruba o gól předčila Most.

Slavia od počátku utkání dostala družstvo Veselí pod tlak, vycházela z precizní obrany a důrazným zakončením si vytvořila slibný náskok. Ale Veselí se nevzdalo a nedůraznost Pražanek v úvodu druhého dějství začalo nekompromisně trestat.

Náskok Slavie se ztenčil v 56. minutě až na jedinou branku, ale větší vůle nakonec přece jen vynesla domácímu týmu oba body. V dobrém světle se ukázaly zejména Jonášová, která nahradila zraněnou dirigentku Keclíkovou, a autorka osmi branek Kutlvašrová. Hostující celek mrzely zejména tři neproměněné sedmimetrové hody.

Zlíňanky v Bratislavě začaly dobře a ještě těsně před půlí vedly, jenže pak přišel nápor domácích hráček, které skóre otočily a po změně stran postupně navyšovaly náskok, který i přes tlak Zlína nepustily. Zlín si však i přes prohru 25:28 udržel čelo tabulky o skóre před Slavií a právě Bratislavou.

Ze slovenských celků vyhrál i Trenčín v souboji s Jindřichovým Hradcem a také Bánovce nad Bebravou proti Písku. O jediné české vítězství v československých soubojích se tak postarala Olomouc, která doma porazila Šalu.

Ta sice po šesti minutách vedla 4:1, ale pak se slova ujaly domácí hráčky. Dominovala zkušená Fabíková a na křídle mladá Ždánská, které se společnými silami postaraly o polovinu gólů Olomouce v první půli a úřadovaly i v závěru zápasu.

V souboji dvou velkých prvoligových rivalů a interligových nováčků se radovala Poruba, která nejtěsnějším možným rozdílem zdolala Most 28:27. Vítězný gól padl v poslední minutě z ruky do té doby se neprosazující Oroszové. Pro Porubu šlo o první výhru v sezoně, Most dosud nevyhrál.

Interliga házenkářek - 4. kolo

Slavia Praha - Veselí nad Moravou 28:25 (19:13)
Nejvíce branek:
Kutlvašrová 8, Jonášová 6, Černá a Vítková po 4 - Fleková 7, Chmelařová 5, Drotárová 4, Viniatynská 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 6/4 - 4/1. Vyloučení: 3:3. Diváci: 100.

Partizánske - Michalovce 25:31 (14:18)
Michnová 7/2, Blažeková 5/3 - Tobiášová 7/2, Hollá 6. Rozhodčí: Kozák, Mičudová. Sedmimetrové hody: 10/6 - 2/2. Vyloučení: 2:8. Diváci: 250.

Poruba - Most 28:27 (15:10)
Rychvalská 8, Milková 6, Tomečková 4 - Martinková 9, Tománková a Schererová po 4. Rozhodčí: Bečička a Horák. Sedmimetrové hody: 2/1 - 0. Vyloučení: 3:4. Diváci: 294.

Olomouc - Šaľa 29:24 (16:13)
Ždánská 8, Fabíková 7, Huráňová 5/2 - Pileková 7, Berešová 5, Vidiečanová 4. Rozhodčí: Kosmák a Hanák. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1. Vyloučení: 0:3. Diváci: 150.

ŠKP Bratislava - Zlín 28:25 (12:11)
Hodošková 8, Kerteszová 5, Kochanová 4 - Štěrbová 9, Poznalová 6/4, Brabcová 3. Rozhodčí: Haščík a Oťapka. ČK: Brabcová (Zlín) za tři vyloučení. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/4. Vyloučení: 2:6. Diváci: 150.

Bánovce nad Bebravou - Písek 33:27 (16:10)
Tóthová 12/4, Sušecová 7, Surovčíková 5 - Borovská 8/2, Dvořáková 4, Stellnerová 4. Rozhodčí: Dubaiová a Klieštiková. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/3. Vyloučení: 0:4. Diváci: 350.

Jindřichův Hradec - Trenčín 26:28 (12:12)
Krupicová 7/3, Pilařová 6/1, Matoušková 4 - Šateková 7, Birkušová 5, Drobná 5/1. Rozhodčí: Novotný a Větrovský. Sedmimetrové hody: 8/4 - 3/2. Vyloučení: 1:2. Diváci: 390.