Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ve finále mi došly síly, přiznal pátý ze sprintu v Davosu Dušan Kožíšek

16 2008
S nejlepším osobním výsledkem ve Světovém poháru se vrátil z Davosu domů český běžkař Dušan Kožíšek. "Super výsledek, jsem spokojený," řekl při rozhovoru lyžař.

Na neděli čtrnáctého prosince bude běžec na lyžích Dušan Kožíšek rád vzpomínat. Ve sprintu volnou technikou v Davosu obsadil páté místo a dosáhl tak svého nejlepšího umístění v závodě SP.

Přitom do závodu nevstoupil lyžař nijak oslnivě, v kvalifikaci obsadil až třiadvacátou pozici. Ve čtvrtfinále a semifinále ale Dušan projel cílem jako první.

"V té první jízdě jsem jel ze zadních pozic, protože tam byla dlouhá rovinka," popsal čtvrtfinále český lyžař. "V prvním stoupání došlo ke kolizi, jely tam dvě dvojice vedle sebe. Northug v té druhé tam zaškobrtl a za ním všichni jsme se zastavili. Vznikla tam díra za prvními, kterou jsem ve sjezdu dojel. Jel jsem prakticky bez holí, dostal jsem se na první pozici a udržel ji až do konce."

Podobný průběh mělo i semifinále. "Tam to probíhalo stejně, při sjezdu jsem šel do čela a opět jsem rozjížďku vyhrál."

Ve finále ale Kožíšek předjel jen Švéda Linda. "Tam už mi malinko chyběly síly," přiznává Dušan. "Vsadil jsem na taktiku a strategii z prvních rozjížděk, ale nevyšlo to. Ve finále jsou už borci nejvyšší kvality a ještě musím nějaký chleba sníst, abych byl nejlepší já."

Finále nedělního sprintu v Davosu

O víkendu se jedou další závody SP v Düsseldorfu a na programu je sprint dvojic. Věří si Kožíšek na další finále? "V Düsseldorfu je rovinatá trať, což si nemyslím, že je zrovna moje doména. Ale vzhledem k tomu, že i Aleš Razým si v Davosu zaběhl nejlepší životní výsledek, mohlo by to být zajímavé," usmívá se Kožíšek.

Výzvou pro Kožíška s Razýmem může být fakt, že vloni v Düsseldorfu obsadili v team sprintu páté místo. "Myslím, že Aleš i já máme lepší formu než vloni. Když nám bude přát štěstí a vyjdou dobré lyže, do šestky by to mohlo být reálné. Možná by se dalo bojovat i o bednu," doufá Kožíšek.

Poslední výsledek je pro Kožíška i povzbuzením do další přípravy na liberecký světový šampionát. "Jsem rád, že jsem potvrdil dobrou formu a zlepšení z léta. Věřím, že se vše v Liberci sejde tak, jak by to mělo být, a že udělám nějaký slušný výsledek."

Autor:
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze