V Miami dohrála Šafářová, Berdych postoupil a vyzve Federera

Tomáš Berdych | foto: AP

29 2010
Tomáš Berdych se může těšit na souboj se světovou jedničkou. Ve 3. kole turnaje série Masters v Miami vyřadil Argentince Horacia Zeballose z Argentiny 6:4, 7:5 a v osmifinále ho čeká Roger Federer. České tenistky už na prestižním klání dohrály. Poslední z nich, Lucie Šafářová, skončila ve třetím kole. Nestačila na Bělorusku Victorii Azarenkovou, které podlehla 4:6, 2:6.

Nasazená šestnáctka Berdych využil v prvním setu jeden brejkbol, což stačilo k vedení 1:0. Ve druhém dějství však čtyřiadvacetiletý daviscupový reprezentant brzy své podání prohrál a neustále dotahoval náskok stejně starého Argentince.

V osmé hře se mu povedlo vyrovnat a po dalším brejku ve dvanácté hře se může těšit na jubilejní desátý souboj s Federerem. Ten po nevýrazném výkonu zdolal Francouze Florenta Serru až díky dvěma vyhraným tie-breakům.

Berdych dosud s fenomenálním Švýcarem osmkrát prohrál a porazil ho jen na olympiádě v Aténách v roce 2004. Jejich poslední vzájemný duel loni na Australian Open musel rozhodnout až pátý set, přičemž český tenista vedl již 2:0 na sety.

Třiadvacetiletá Šafářová v předchozích třech měřeních sil s o tři roky mladší Azarenkovou nezískala ani set a nepovedlo se jí to ani tentokrát.

V úvodní sadě sice český fedcupová reprezentantka odolávala, Azarenková však zvládla koncovku a v druhém setu již snadno dosáhla na postup.

Na Bělorusku nyní čeká Belgičanka Kim Clijstersová, která zatím na turnaji ve dvou zápasech ztratila pouze tři gamy.

Dál prošla i lehce nachlazená turnajová dvojka Carolina Wozniacká z Dánska, která Rusku Marii Kirilenkovou porazila 1:6, 6:1, 6:4.

Naopak dohrála nasazená jednička Ruska Světlana Kuzněcovová, která v osmifinále dostala výprask 3:6 a 0:6 od Francouzky Marion Bartoliové.