V Liberci se skákat nebude

4 2000
L i b e r e c, K u o p i o - Světový pohár skokanů na lyžích 9. a 10. prosince v Liberci byl zrušen.
Světový pohár skokanů na lyžích 9. a 10. prosince v Liberci byl zrušen. Na ještědském můstku K-120 není sníh a teplá fronta nedovolí vyrobit umělý. Mezinárodní lyžařská federace závody zrušila bez náhrady, a tak bude Světový pohár pokračovat až 16. - 17. prosince v Engelbergu. V Liberci byla na sobotu v plánu soutěž družstev za umělého osvětlení a v neděli závod jednotlivců. Organizátoři Světový pohár odvolali v neděli hodinu před polednem. "Čekali jsme, jestli se ráz počasí zásadně změní. Jenomže výhled na příští týden je stejný a nemáme záruku, že by mohlo nastat ochlazení. Nemůžeme podstoupit riziko a přípravu rozjet," řekl prezident organizačního výboru Roman Kumpošt. Příprava stála odhadem sedm milionů korun. Byly připraveny nové tribuny, stožáry pro umělé osvětlení a chystala se poprvé speciální obří videostěna pro diváky. Počasí poznamenalo i víkendové závody ve finském Kuopiu. V sobotu dovolil silný nárazový vítr pouze sedm skoků druhého kola, vzápětí bylo zrušeno. Vítězem se tak stal domácí reprezentant Matti Hautimäki, který byl v čele po prvním kole. Včerejší závod už dvě platná kola stihl, byť se protahoval. Silný vítr neumožnil, aby se uskutečnila kvalifikace, a tak do prvního kola nastoupilo 82 skokanů. Začínalo se o tři hodiny později, kdy se vítr přece jen uklidnil. Nejvyrovnanější skoky předvedl Martin Schmitt z Německa, kterého vítězství vrátilo na první místo celkového pořadí.