Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Už dvě hole-in-one na British Open. Přispěl k tomu i 61letý Tom Watson

Tom Watson odpaluje ve 2. kole British Open míček na jamce číslo šest. Stačil mu pouze jeden pokus. | foto: AP

16 2011
Hole-in-one padla na golfovém British Open naposledy v roce 2009. Letos se urodily už dvě. A jednu z nich má na svědomí 61letý Tom Watson.

Naposledy zaznamenaná "holinka" na British Open byla v roce 2009, kdy se Thomas Levet trefil na patnáctce v závěrečném kole v Turnberry. A vypadá to, že loňská neúrodná sezóna by měla být kompenzována.

Na letošním The Open se urodily už dvě a to i přesto, že pozice jamek na hřišti Royal St.George´s jsou velmi náročné.

V prvním kole se trefil Dustin Johnson. Ve svém třetím startu na britském majoru si Američan udělal radost touto skvělou ranou, kterou vykouzlil na jamce číslo šestnáct. Na 159 yardů dlouhém tříparu vzal do ruky pitching wedge (!!) a předvedl dokonalý úder.

"Můj kedík Joe LaCava mi na čtrnáctce říkal, že bychom měli zabrat," usmíval se Johnson. "Tak jsem zahrál dvě birdie a pak hole-in-one.. a vzápětí ještě další birdie!"

Pro Dustina Johnsona to byl skvělý finiš, který ho dostal do hry o titul z letošního The Open. Zatím po dvou kolech totiž figuruje na děleném sedmém místě se ztrátou pouhých dvou ran na vedoucí místo.

Druhou "holinku" turnaje pak  zaznamenal Tom Watson. Miláček britských fanoušků se ani ve svých 61 letech nevzdává nadějí na vítězství. Ostatně před dvěma lety v Turnberry sahal po fantastickém úspěchu a jen krůček mu k němu nakonec chyběl. Možná, že hole in one na jamce číslo šest (160 yardů) mu pomůže znovu k útoku na nejvyšší příčky. Pro Watsona to byla pátá "holinka" v kariéře. Na rozdíl od svého krajana Johnsona si na tuto ránu vzal Tom Watson čtyřku železo!

Od roku 1981 bylo na nejstarším majoru světa zahráno už 23 "holinek". Z toho  pět se jich padlo právě na zdejším hřišti – čtyři na jamce číslo 16 a jediná – ta od Toma Watsona – byla zapsána na šestce. A dostalo se mu za ní dlouho neutuchajícího potlesku. "Ani jsem ji neviděl. Nemohl jsem," přiznával autor ideální rány. "Bylo v tom hodně štěstí. Vždy je to dost o štěstí."

Nicméně v 61 letech není nejstarším, který kdy na The Open zahrál "holinku". Rekordní zápis nese jméno Gene Sarazena, který zahrál jamku na jediný úder v roce 1973 na slavné jamce Postage Stamp v Royal Troon.

Témata: Golf
Skvělá bazarová appka pro iOS
Skvělá bazarová appka pro iOS

Rychlý prodej a nákup s aplikací bazar eMimino.cz.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze