Úspěch zařídili oslavenci

-
Bídné představení, při kterém se pískalo. Žižkov vyhrál poprvé v letošním ročníku venku, ale domácí mu roli ulehčili ubohým výkonem. "Mužstvo je v přestavbě, výkony i výsledky proto kolísají. Podali jsme nejhorší domácí výkon v sezoně," řekl Miroslav Beránek, trenér Blšan. Dlouhé minuty měl zápas pramálo společného s první ligou, jen pár momentů zaujalo. Mladý tým Blšan se utápěl v nepřesnostech, nevymyslel souvislou akci. Zlomila jej nevyužitá penalta Šmardy, střelu k tyči ve 39. minutě Pižanowski vytlačil na roh. Domácí chyby zvedly fotbalovější Žižkov. Po dlouhém autu Buryána dal chvíli po přestávce volný Chihuri k tyči vedoucí gól, pak včera čerstvý jednatřicátník našel dnešního oslavence - sedmadvacetiletého Kincla - a ten neobsazen výhru pojistil. "Vyvarovali jsme se chyb, které v Blšanech dělali ostatní," radoval se trenér vítězů Zdeněk Ščasný.

Branky: 53. Chihuri, 71. Kincl. Rozhodčí: Helebrant. ŽK: Hoffmann - Buryán, Sabou. Diváků: 2820. Poločas: 0:0.

Blšany: Chvalovský - Tichota - Zbožínek (60. Bureš), Velkoborský - Pospíšil, Sýkora (56. Gedeon), Pazdera, Šmarda - Devátý (46. Vrabec) - Hogen, Hoffmann.

Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský, Hunal, Mikulík - Sabou, Chihuri, Pikl, Čupr (86. Plocek) - Stracený (90. Šebesta), Kincl (90. Gibala).