Triatlonista vyhrál ve Světovém poháru

7 2000
První české vítězství v historii závodů Světového poháru triatlonistů vybojoval v maďarském Tiszaujvárosi Martin Krňávek, člen brněnského Kepák teamu. Druhý skončil Sheane Reed z Nového Zélandu, třetí domácí Csaba Kuttor. Teprve čtvrtý doběhl loňský mistr světa Dmitrij Gaag z Kazachstánu a Australan Chris McCormack, mistr světa z roku 1997, skončil šestý. "Jsem velmi spokojen. Od jara jsem měl problémy s kolenem, nevyšlo mi mistrovství světa. Po něm jsem se začal připravovat na druhou část sezony, která vyvrcholí olympijskými hrami," řekl šestadvacetiletý Krňávek. Plavecká část v jezeře byla velmi rychlá. Na kole se potom Krňávek držel v druhé, osmičlenné skupině. Vpředu byla čtveřice soupeřů, kteří vyrazili na rovinatý desetikilometrový běh ulicemi Tiszaujvárose s padesátisekundovým náskokem. Ten však dokázal Martin Krňávek smazat ve druhém ze čtyř okruhů a pak si již zcela suverénně doběhl pro prvenství. "Doufám, že je to náznak stoupající formy a vydrží mi to až do Sydney," věří Krňávek. "Již na kole jsem se cítil v pohodě a běželo se mi velmi lehce. Získal jsem značný náskok a dlouho před cílem jsem věděl, že mě nikdo nedostihne."

Výsledky: 1. Krňávek 1:45:29, 2. Reed (N. Zél.) -35, 3. Kuttor (Maď.) -41, 4. Gaag (Kaz.) -1:01, 5. Polikarpenko (Ukr.) -1:13, 6. McCormack (Austr.) -2:03... 22. Ospalý -7:37.