Allertová vyřadila světovou dvojku, Berdych vyzrál na Del Potra

Denisa Allertová během duelu proti Kerberové z Německa na turnaji v Indian Wells | foto: AP

13 2016
Velké vítězství slaví Denisa Allertová. Česká tenistka se na turnaji v Indian Wells postarala o senzaci, když ve druhém vyřadila po setech 7:5, 7:5 druhou nasazenou Angelique Kerberovou z Německa. Tomáš Berdych zvládl svůj první zápas po zranění v Davis Cupu a porazil Argentince Juana Martína del Potra 7:6 a 6:2. Karolína Plíšková přehrála Američanku Shelby Rogersovou 6:2, 6:4.

„Je to nádherný pocit, protože ona je vynikající hráčka. Snažila jsem se hrát co nejlépe a jsem nadšená, že jsem vyhrála,“ radovala se 64. tenistka světového žebříčku Allertová. Na dvorci strávila v souboji s vítězkou Australian Open hodinu a půl, v kterém nastřílela 37 vítězných míčů.

Allertová začala ztrátou servisu, ale brejk vzápětí získala zpět a pak hrála výborně. Další brejk přidala ve dvanácté hře a tím i první set. Ve druhém setu sice už prohrávala 3:5, ale odvrátila dva setboly a sérií čtyř her v řadě zápas ukončila. „Soustředila jsem se na každý míč, dobře se pohybovala a vyšlo to,“ podotkla Allertová.

Podruhé v kariéře tak porazila světovou dvojku. Poprvé se jí to povedlo loni v čínském Kuang-čou, kde přehrála Simonu Halepovou z Rumunska. Příští soupeřkou Allertové v Indian Wells bude britská hráčka Johanna Kontaová.

Berdych se po zranění předvedl ve formě

Berdych nedohrál před týdnem v neděli v Hannoveru svůj daviscupový zápas kvůli problémům se stehenním svalem. Vyšetření ale neukázalo vážný problém a s Del Potrem hrál v Indian Wells výtečně. Ve vyrovnaném prvním setu rozhodl v tie-breaku a druhé sadě dominoval. Soupeři vzal dvakrát servis a využil čtvrtý mečbol.

Berdych se ve třetím kole utká s Chorvatem Bornou Čoričem, který hladce vyřadil 29. nasazeného Thomase Belucciho z Brazílie po výhře 6:2, 6:2. Třicetiletý sedmý hráč světa Berdych o jedenáct let mladšího Čoriče v předchozím jediném vzájemném utkání porazil.

Plíškovou po snadném postupu čeká Ivanovičová

Karolína Plíšková potvrdila roli favoritky a ve svém prvním utkání v Indian Wells porazila domácí hráčku Shelby Rogersovou 6:2, 6:4. Na okruhu WTA se česká hráčka dočkala vítězství poprvé od lednového Australian Open. V únoru slavila dvě výhry ve Fed Cupu, ale na turnajích v Dubaji a Dauhá vypadla hned po úvodních zápasech a propadla se na konec druhé desítky žebříčku.

Tentokrát v prvním vzájemném duelu proti Rogersové, soupeřce ze druhé stovky pořadí WTA, ani jednou neztratila podání. Pouze v závěru první sady nabídla Američance dvě možnosti k brejku, ale obě odvrátila a sama proměnila první setbol. Druhou sadu začala Plíšková ziskem soupeřčina servisu a výhodu už udržela až do konce.

Ve třetím kole čeká osmnáctou nasazenou Češku bývalá světová jednička Ana Ivanovičová ze Srbska, s kterou Plíšková v dosavadních třech zápasech ještě neprohrála.