Kei Nišikori se soustředí na úder v souboji a Andym Murraym na Turnaji mistrů. | foto: Reuters

Nišikori na Turnaji mistrů porazil Murrayho, Federer zdolal Raonice

• 3
Vítěznou premiéru na tenisovém Turnaji mistrů slaví Kei Nišikori .V úvodním utkání skupiny B porazil Andyho Murrayho 6:4, 6:4. V druhém utkání šestinásobný vítěz Roger Federer přehrál dalšího londýnského debutanta Milose Raonice6:1, 7:6.

Druhý nasazený Federer, jenž je v Londýně spolu se světovou jedničkou Novakem Djokovičem největším favoritem, odstartoval do svého třináctého Turnaje mistrů suverénně. Raonice, který ho před týdnem v Paříži poprvé v kariéře porazil, v prvním setu smetl na 25 minut.

Druhá sada přinesla mnohem vyrovnanější průběh a třiatřicetiletý Švýcar dokonce za stavu 5:6 při vlastním podání čelil setbolu. Set však dotáhl do zkrácené hry, ve které Raonic kupil chybu na chybu a neuhrál jediný míček.

Čtyřiadvacetiletý Nišikori se na Turnaj mistrů kvalifikoval jako první tenista z Asie v historii, v duelu proti domácí hvězdě si však jako nováček nepočínal. Navzdory tomu, že v dosavadních třech vzájemných duelech neuhrál proti Murraymu ani set, si připsal za 95 minut první výhru na turnaji.

Dvojnásobný grandslamový šampion Murray se do Londýna dostal na poslední chvíli minulý týden po úspěšné sérii 20 vítězných zápasů z 23. Dnes však navzdory podpoře domácího publika působil unaveně a bez síly na zvrat nepříznivého stavu.

Český tenista Tomáš Berdych vstoupí do turnaje v pondělí odpoledne duelem se Švýcarem Stanem Wawrinkou. Večer se pak utká Djokovič s chorvatským debutantem Marinem Čiličem.