Moravec byl ve stíhačce v Anterselvě třináctý, zvítězil Schempp

Ondřej Moravec | foto: AP

18 2014
Po sprintu byl Ondřej Moravec nespokojený, když jeho šanci na elitní desítku zhatil pád. Ve stíhacím závodě v Anterselvě si český biatlonista přeci jen spravil náladu. Sedmnáctou pozici vylepšil o čtyři místa. Vítězství slavil německý reprezentant Simon Schempp.

Moravec chyboval pouze jednou na poslední položce vestoje a do cíle dojel 32 sekund po nejrychlejším Simonu Schemppovi.

Tomáš Krupčík nenavázal na 25. pozici a klesl z bodovaných příček na 43. místo. V pátek 46. Jaroslav Soukup do stíhačky nenastoupil.

Německý biatlonista Schempp, jenž se v pátek podělil o výhru s Italem Lukasem Hoferem, odolal v závěru dvojici pronásledovatelů ve složení Jean Guillaume Béatrix z Francie a Henrik L'Abée-Lund z Norska.

Na stupně vítězů nedosáhl slavný Nor Ole Einar Björndalen, jenž byl ještě několik set metrů před cílem druhý, pak se ale přes něj francouzsko-norské duo přehnalo.

Závod SP v biatlonu v Anterselvě

Muži - stíhací závod 12,5 km:
1. Schempp (Něm.) 31:20,6 (2 tr. kola), 2. Béatrix (Fr.) -1,5 (1), 3. L'Abée-Lund -4,8 (2), 4. Björndalen (oba Nor.) -8,0 (1), 5. Peiffer (Něm.) -8,6 (3), 6. Ferry (Švéd.) -10,6 (2), 7. Anev (Bulh.) -18,1 (0), 8. Landertinger (Rak.) -22,9 (4), 9. M. Fourcade -23,6 (4), 10. S. Fourcade (oba Fr.) -24,6 (1), ...13. Moravec -32,0 (1), 43. Krupčík (oba ČR) -3:35,5 (5).