Šťastný Bossoni nemohl vítězství uvěřit

31 2000
V a l e n c i e - "Stále nemohu uvěřit tomu, že jsem zvítězil," kroutil hlavou po prvním úspěchu v profesionálním pelotonu Ital Paolo Bossoni, který vyhrál šestou etapu Vuelty, jež měřila 155,5 kilometrů a vedla z Benidormu do Valencie. V závěrečném spurtu se dokázal prosadit druhého Giovanni Lombardiho a třetího v pořadí mistra světa a vítěze dvou etap Španěla Oscara Freira. "Mým idolem byl Freire a nikdy bych si nemyslel, že ho dokážu ve spurtu porazit, stejně jako Lombardiho," radoval se vítěz, který mezi profesionály vstoupil před dvěma roky.
Ján Svorada projel cílem se ztrátou 43 sekund třiadvacátý, druhý český jezdec Jan Hruška dokončil etapu ve stejném čase na 133. místě. Zlatý trikot vedoucího závodníka průběžného pořadí udržel Alex Zülle ze Švýcarska.

Výsledky - 6. etapa (155,5 km):
1. Bossoni 3:27:20, 2. Lombardi (oba It.), 3. Freire (Šp.), 4. Leoni, 5. Gentili, 6. Belli, 7. Roscioli (všichni It.), 8. Odriozola, 9. Zarrabeitia, 10. Casero (všichni Šp.) všichni stejný čas, ... 23. Svorada, 133. Hruška (oba ČR) oba -43.
Průběžné pořadí: 1. Zülle (Švýc.) 17:08:25, 2. Olano -1:09, 3. Galdeano -1:10, 4. Casero (všichni Šp.) -1:15, 5. Rumšas (Lit.) -1:22, 6. Ullrich (Něm.) -1:23, 7. Tonkov (Rus.) -1:40, 8. Gonzalez -1:52, 9. Heras -1:56, 10. Cuesta (všichni Šp.) -2:03, ... 54. Svorada -6:42, 85. Hruška -9:18.