Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Srbské hvězdy se porvaly s řeckými. Bitku basketbalistů ukončil direkt židlí

Krvavý šrám na hlavě Jannise Burussise po úderu židlí | foto: AP

20 2010
Srbské basketbalové pranice pokračují. V krvi skončilo finále tamní ligy. Teď se šarvátky přenesly i na reprezentační úroveň. Přípravný zápas Srbů v Řecku se nedohrál. A důvod? Rvačka mezi zástupci horkokrevných národů.

Melu odstartovala strkanice mezi Milošem Teodosičem a Antonisem Fotsisem v poslední čtvrtině zápasu. Dva kohouti snad přenesli rivalitu z klubů, první hrál za Olympiakos Pireus a druhý za Panathinaikos Atény.

Prohlédněte si rvačku mezi oběma týmy:

Každopádně nezůstalo jenom u slov a strkanců. Vypěnili všichni hráči. A že jich v tu chvíli bylo na hřišti po dvanácti místo obvyklých pět na pět.

Řecký hromotluk Sofoklis Schortsanitis bušil kolem sebe jako smyslů zbavený, než ho zpacifikovalo několik protihráčů.

To ale ještě nebylo všechno, Nenad Krstič, srbský pivot z týmu NBA Oklahoma City Thunder, se na závěr rvačky tak vytočil, že do klubka soupeřů mrštil železnou židli. Ta krvavě zranila Jannise Burussise.

Nenad Krstič (vlevo) ze Srbska hodil židli do klubka řeckých hráčů

Nenad Krstič (vlevo) ze Srbska hodil židli do klubka řeckých hráčů

A zapojit se "museli" i proslavení řečtí diváci, kteří už na svém kontě mají například předčasné ukončení letošního finále řecké ligy. V tunelu vedoucím do šaten napadali srbské hráče..

A výsledek? Ten v těch chvílích nikoho nezajímal. Dodejme jen, že Řekové vedli 74:73.

Miloš Teodosič (vlevo) ze Srbska se sápe po Antonisovi Fotsisovi z Řecka

Miloš Teodosič (vlevo) ze Srbska se sápe po Antonisovi Fotsisovi z Řecka

Ve chvílích, kdy mela na hřišti vypukla, se na lavičce už nepohyboval srbský kouč Dušan Ivkovič. Ten si za protesty proti řeckým sudím totiž vysloužil dvě technické chyby a byl vyloučen.

Na pořadu dne jsou disciplinární tresty. Oba týmy může bitka hodně mrzet, vždyť už 28. srpna startuje v Turecku mistrovství světa. Srbsko i Řecko patří ke žhavým kandidátům na medaili.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze