V Anterselvě vyhrála Henkelová, Soukalovou střídá v čele SP Bergerová

USMĚVAVÁ VÍTĚZKA. Andrea Henkelová se raduje z vítězství ve stíhacím závodě v Anterselvě. | foto: AP

18 2014
Německá biatlonistka Andrea Henkelová ovládla stíhačku v Anterselvě, která byla posledním individuálním závodem Světového poháru před olympijskými hrami. Gabriela Soukalová po čtvrteční diskvalifikaci nestartovala a přišla o průběžně vedení - spadla na čtvrté místo. Střídá ji dnes třetí Tora Bergerová.

Šestatřicetiletá veteránka Henkelová vybojovala 22. vítězství v kariéře v těsném finiši o 1,6 sekundy před Běloruskou Naděždou Skardinovou.

Henkelová se k prvnímu vítězství v sezoně probojovala díky bezchybné střelbě. V dramatickém dojezdu v závěru desetikilometrové tratě porazila o 1,6 sekundy rovněž přesně střílející Skardinovou. Bergerová dojela třetí, přestože musela na tři trestná kola.

Střelecky se nedařilo ani Veronice Vítkové, při absenci Soukalové nejlepší Češce. Rovněž minula tři terče a doběhla na 27. místě. Jitka Landová chybovala dokonce šestkrát a ze 27. příčky po sprintu se propadla na 45. místo.

Ve 14:30 je v Anterselvě na programu stíhací závod mužů, v neděli se pojedou štafety.