Kozubek vyjel stříbro v bodovacím závodu

Brno - Druhou medaili pro Českou republiku vybojoval na mistrovství Evropy v dráhové cyklistice Stanislav Kozubek, který skončil v bodovacím závodě mužů do 23 let na druhém místě. Titul mistra Evropy získal Ital David Garbelli, který v taktickém souboji svůj triumf prvenství podtrhl vítězstvím v závěrečném spurtu. O výsledku závodu rozhodl úspěšný únik pětice jezdců, v němž byli Garbelli, Kozubek, Polák Kurdynowski, Litevec Baranauskas a Řek Armenacoglu, kteří hned ve 23. kole získali na peloton náskok okruhu.

Navzdory dalším častým pokusům o únik se již žádnému z jezdců nepodařilo ujet o kolo. Kozubek k titulu ze čtvrtečního závodu družstev přidal druhou medaili a je zatím nejúspěšnějším jezdcem české výpravy. "Důležité bylo, že jsem zachytil rozhodující únik. V závěru jsem se ještě pokoušel získat další okruh, ovšem spolujezdci v úniku mi nepomohli," uvedl Kozubek.

Trojice českých reprezentantů ve složení Arnošt Drcmánek, Martin Polák a Pavel Buráň prohrála v olympijském sprintu v jízdě o třetí místo s Řeckem a vyšla z boje bez medaile. Titul mistrů Evropy získali němečtí sprinteři, kteří ve finále porazili zcela jasně Polsko.

V kvalifikaci sice byl český trojlístek o setinu sekundy rychlejší než Řekové a také v semifinále si na základě časového hodnocení vedl lépe, ovšem v rozhodující jízdě o třetí místo domácí cyklisté zaspali na startu. Na soupeře ztratili téměř čtyři desetiny sekundy a manko už spurtující Buráň nedohnal.

Olympijský sprint - finále: Německo (Bergemann, John, Nimke) 1:15,41 - Polsko (Krejner, Kwiatkowski, Mientki) 1:21,44. O třetí místo: Řecko (Georgalis, Bargas, Vasilopulos) 1:16,67 - Česká republika (Drcmánek, Polák, Buráň)  1:17,94.
Semifinále: Německo 1:14,39 - ČR 1:15,88, Polsko 1:15,25 - Řecko 1:16,00.
Muži do 23 let - bodovací závod (30 km): 1. Garbelli (It.) 45, 2. Kozubek (ČR) 22, 3. Kurdynowski (Pol.) 13, 4. Baranauskas (Lit.) 9, 5. Armenacoglu (Řec.) 0 všichni +1 okruh.
Stihačské omnium - vylučovací závod: 1. Masotti (It.), 2. Garber (Rak.), 3. Lazar (ČR).

Výsledky - kvalifikace olympijského sprintu: 1. Polsko (Krejner, Kwiatkowski, Mientki) 1:14,64, 2. Německo (Bergemann, John, Nimke) 1:14,76, 3. Česká republika (Drcmánek, Polák, Buráň) 1:15,78, 4. Řecko 1:15,79, 5. Slovensko 1:15,88, 6. Ukrajina 1:16,15.