Koškarov je mistrem světa v plavání na 10 km

Šarm el Šejch - Ruský dálkový plavec Jevgenij Koškarov vybojoval v Egyptě titul mistra světa v závodu na 10 kilometrů. V cíli jej dělily pouhé čtyři sekundy od Itala Simona Ercoliho. Na třetím místě skončil Kočkarovův krajan a mistr Evropy Vladimir Djačin. Závod žen na stejné trati vyhrála poprvé v kariéře Němka Britta Kamrauová, šestá z loňského MS ve Fukuoce. Třiadvacetiletá studentka práv odsunula v závěrečném dramatickém boji jen o tři setiny sekundy na druhé místo obhájkyni titulu z Fukuoky Italku Violu Valliovou, stříbrnou plavkyni z pondělního polovičního závodu.

Třetí místo si z Egypta odveze další Němka Angela Maurerová. Obhájkyně titulu ze šampionátu v Honolulu před dvěma lety Edith van Dijková z Nizozemska, majitelka stříbra z polovičního závodu, se musela spokojit se čtvrtým místem.

Česká reprezentantka Jana Pechanová obsadila osmou pozici se ztrátou jedné minuty na vítězku a už podruhé se na šampionátu dostala do desítky; v pondělním polovičním závodu skončila šestá.

Yvetta Hlaváčová obsadila šestnácté a Rostislav Vítek sedmnácté místo. Časy Pechanové a Vítka jsou neoficiální, pořadatelé dosud výsledky nezveřejnily.