Španělský tenista se dovolal vyšší moci

21 2000
I n d i a n W e l l s - Na boží pomoc věří španělský tenista Alex Corretja, nenasazený a nečekaný vítěz prvního z devíti turnajů série Masters na tvrdých kurtech v americkém Indian Wells. "Když jsem při druhém mečbolu stál na příjmu, modlil jsem se, aby dal soupeř dvojchybu. Prosím, už mě nech, už nechci hrát, říkal jsem si v duchu. Ani jsem se za míčem nehnul. Byla to dvojchyba," popisoval Corretja poslední chvíle finálového zápasu proti Thomasi Enqvistovi a podíval se významně vzhůru. Švéda po dvou hodinách porazil relativně hladce 6:4, 6:4, 6:3. Pomohla tedy vyšší moc? "Existuje, existuje," kýval Corretja.
O španělském obranáři, je muž bude v dubnu 26 let, nebylo dlouho slyšet. Tenista, který je roku 1998 ve finále French Open, vyhraje mistrovství světa ATP Tour a skočí na třetí místo světového žebříčku, se nepřipomene, když další sezonu postoupí pouze do finále tří menších turnajů, v Paříži do čtvrtfinále a klesne na 26. příčku.
Dvojnásobného držitele ceny ATP Tour, udělované za příkladné sportovní vystupování, však nezkazila sláva, téměř sedm milionů dolarů z turnajových odměn za celou kariéru či Harley-Davidson, vyhraný loni v tombole při hráčské party turnaje na Mallorce. Na vině byla záhadná únava.
Lékaři si mysleli, že je to mononukleóza, ale možná šlo prostě o přetažení.
"Konečně jsem stoprocentně v pořádku. Umíte si představit, jak se cítím. Nebo asi neumíte..." říkal Corretja po finále, v němž typickým vyčkávacím tenisem odolával Enqvistovi jako tréninková stěna.
Švéda, který ve čtvrtfinále vyřadil Američana Samprase a v semifinále odvrátil Australanu Philippoussisovi dva mečboly, omezovala ztuhlost svalu, kvůli níž nemohl po servisu pořádně dopadat na levou nohu.
Corretjovi se v Indian Wells dosud nedařilo, obvykle končil ve 2. kole, ale tentokrát zde porazil pět tenistů z loňské světové dvacítky. "Je hezké poznat, že v tenise ještě pořád žiju."