Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Snad můj pád kluky nakopne, vzkazuje po karambolu Koudelka z nemocnice

Skokan na lyžích Roman Koudelka v liberecké nemocnici po pádu v tréninku na Světový pohár v Harrachově. | foto: Petrášek RadekČTK

9 2011
Leží v nemocniční posteli a ani se nehne. Ne že by nemohl. Lékaři mu zakázali vstávat. Čeká na výsledky posledních vyšetření. "Je to dost depresivní," hlásí Roman Koudelka. Ale jinak ze sebe den po hrůzostrašném pádu při tréninku závodu Světového poháru v Harrachově sype samá pozitiva. "Dokonce mě nic nebolí," sděluje s úsměvem.

Ve čtvrtek vyšetření na CT odhalilo nález u krční páteře, proto musel i na magnetickou rezonanci. "Ale podle doktorů jde o pozůstatek nějakého dřívějšího zranění, teď v Harrachově to dopadlo nejlépe, jak mohlo."

Koudelka nemá nic zlomeného, nic ho nebolí. "Ani bych neřekl, že jsem potlučený. Necítím se nijak zmlácený," spokojeně konstatuje.

Jeho pád možná vypadal strašidelně, Koudelka ho však vidí úplně jinak.

Fotogalerie

"Problém by byl, kdybych padl hned za odrazovým bubnem. Hrana můstku má výšku asi šest metrů. Ale já normálně letěl. Stalo se to až dole, po takových pádech žádné následky většinou nebývají. V příštích závodech by se to nijak nemělo projevit," plánuje necelý den po karambolu.
 
Z liberecké nemocnice by ho měli pustit v sobotu. "Štve mě, že ten pád přišel zrovna v Harrachově, na závody jsem se hodně těšil. Ale nedá se nic dělat, jede se dál," říká sedmý muž průběžného pořadí SP.

Vzpomínáte si na tu osudnou chvíli?
Ano, pamatuju si všechno od chvíle, kdy jsem se spustil z lavičky až po okamžik, kdy mě nakládali do sanitky.

Co vám letělo hlavou?
Najednou jsem zjistil, že mi odlítla lyže a viděl jsem, že jdu na hlavu. První rána byla velká, pak jsem si sednul a pokusil se vstát, ale zatmělo se mi před očima a zamotala se mi hlava. Tak jsem radši zůstal ležet a čekal, až pro mě přijdou.

Z vázání vám vypadl jisticí kolík. Už víte, proč se to stalo?
Vůbec netuším. Ani jsem se po tom zatím nepídil. Teď se snažím dát do kupy a teprve potom začnu zjišťovat, co se vlastně stalo.

Kdy jste si byl jist, že jste v pořádku?
Tak hned po příjezdu do nemocnice. Volali mi, že všude píšou, že jsem v pořádku. Já přitom neměl za sebou jediné vyšetření. Novináři mi stanovili diagnózu (smích).

Už jste měl někdy podobný pád?
Ano, v německém Oberhofu jsem měl kdysi dva podobné pády za sebou. Tenkrát mě to nějak nepoznamenalo, tak doufám, že to teď bude stejné a nenechá to na mě žádný následek.

Další průběh sezony tedy ten pád neovlivní?
Doufám, že vůbec ne. Odpočinu si, načerpám síly a vrátím se ve stejné nebo lepší formě, než jsem byl teď při vstupu do sezony.

Existuje naděje, že v Harrachově ještě o víkendu budete startovat?
Nějaká je, ale opravdu hodně malá. Je to utopie. S největší pravděpodobnosti Harrachov vynechám. V pátek večer se podívám na závody v televizi a v neděli, možná už v sobotu, je uvidím osobně pod můstkem.

Jak vidíte šance českého týmu bez vaši pomoci?
Kluci mají natrénováno a určitě mají na pěkné umístění. Doufám, že je moje neúčast nakopne k ještě lepším skokům.

Podívejte se na pád Romana Koudelky:Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze