Slovensko - Korea: Frantisek Šulc (vlevo) skoruje i přes bránícího soupeře.

Slovensko - Korea: Frantisek Šulc (vlevo) skoruje i přes bránícího soupeře. | foto: Reuters

Slovenští házenkáři zdolali Koreu a na MS si zachovali postupovou šanci

• 3
Slovenským házenkářům se na mistrovství světa mimořádně daří. Výhra nad Koreou 23:20 jim uchovala naději na postup do semifinále. K postupu ale musí vyhrát zbylé zápasy a doufat v zaváhání dosud stoprocentních Francouzů, či domácího Chorvatska.

Rozhodující náskok si proti asijskému týmu vytvořili na konci prvního a na začátku druhého poločasu, kdy se dostali do vedení 19:13. Zářil opět brankář Richard Štochl, nejlepším střelcem byl tentokrát autor sedmi gólů František Šulc.

O první body na turnaji přišli mistři Evropy Dánové, kteří nestačili překvapivě na Poláky. Ti zničili Seveřany dvaceti góly v prvním poločase a nakonec uhájili vítězství 32:28.

O rozruch se v jednom z dějišť šampionátu postaral nacionalisticky založený starosta Zadaru, který nechal na náměstí stáhnout vlajky všech zúčastněných zemí. Důvodem bylo to, že mezi nimi byla i srbská zástava, která podle jeho slov nemohla na stožáru viset, protože si ji tam nepřáli spoluobčané.

V noci na dnešek byl navíc ve stejném městě, které má pověst jako jedno z center extrémního chorvatského nacionalismu, těžce zraněn jeden z fanoušků Makedonie.