Schumacher je k neporažení

1 2000
M a g n y C o u r s - Němec Michael Schumacher s vozem formule 1 Ferrari dnes vybojoval v Magny Cours potřetí za sebou první místo na startu závodu mistrovství světa. Dvojnásobný šampión, který vede průběžnou klasifikaci MS, vyhrál kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Francie v čase 1:15,632 minuty. Druhý skončil se ztrátou jedné desetiny sekundy David Coulthard z Británie na Mclarenu.
Mistr světa a Coulthardův týmový kolega, Fin Mika Häkkinen, odstartuje do závodu až ze čtvrtého místa. Mezi něj a Coultharda se totiž vklínilo druhé ferrari Brazilce Rubense Barrichella.

Před devátým ze sedmnácti závodů seriálu má Schumacher v průběžném pořadí před druhým Coulthardem náskok 22 bodů. Třetí Häkkinen ztrácí o ještě o dva body více.

Kvalifikace:
1. M. Schumacher (Něm./Ferrari) 1:15,632, 2. Coulthard (Brit./McLaren-Mercedes) 1:15,734, 3. Barrichello (Braz./Ferrari) 1:16,047, 4. Häkkinen (Fin./McLaren-Mercedes) 1:16,050, 5. R. Schumacher (Něm./Williams-BMW) 1:16,291, 6. Irvine (Brit./Jaguar) 1:16,399, 7. Villeneuve (Kan./BAR-Honda) 1:16,653, 8. Frentzen (Něm./Jordan) 1:16,658, 9. Trulli (It./Jordan) 1:16,669, 10. Button (Brit./Williams-BMW) 1:16,905.