Sázka na útok se vyplatila

31 2000
Až nevídanou třígólovou smrští během dvanácti minut ve druhé půli zlomil Liberec nepříznivý vývoj utkání. Střelecky zazářil argentinský kanonýr Lazzaro Liuni, autor hattricku. Domácí nastoupili se třemi hroty a vyplatilo se. Na vedoucím gólu se podíleli všichni tři útočníci. Namísto další aktivity však Liberečtí zbytečně vyklidili pole a umožnili do té doby neviditelnému Žižkovu po hrubkách v obraně otočit skóre. "Obránci působili nervózně a Bártovi v bráně vůbec nepomohli," uvedl liberecký kouč Ladislav Škorpil. Zlom v utkání nastal po hodině hry, kdy trenér Škorpil poslal odvážně na hřiště čtvrtého útočníka. Posila z Opavy Nezmar se mu odvděčila vyrovnávajícím gólem, který odpor Žižkova definitivně zlomil. "Potěšilo mě jen třicet minut v první půli, za to se tři body neudělují," řekl trenér hostí Zdeněk Ščasný.

Branky: 19., 77. a 79. Liuni, 67. Nezmar - 38. Pikl, 45. Chihuri. Rozhodčí: Helebrant. ŽK: Neumann - Kozák. Diváků: 4067. Poločas: 1:2.

Liberec: Bárta - Pilný - Lexa, Johana - Neumann, Michalík, Janů, Jůn (58. Nezmar) - Kožuch (82. Bakeš), Liuni (90. Breda), Štajner.

Žižkov: Pižanowski - Mlejnský, Zakopal (79. Holota), Hunal, Šmarda - Sovič, Sabou, Pikl, Plocek (73. Mikulík) - Chihuri (58. Stracený), Kozák.