Šampioni ze Švédska byli úspěšnější v prodloužení

31 2000
Záhřeb -
Mistry Evropy v házené jsou opět reprezentanti Švédska, zároveň světoví šampioni. V dramatickém finále, dvakrát prodlužovaném, porazili Rusko o jediný gól 32:31 a obhájili zlaté medaile z roku 1998 v Itálii. Úvod ovšem patřil Rusům, do přestávky si vypracovali šestibodový náskok a soupeře předčili v nápaditosti a technice. Švédové, spoléhající víc na sílu, však začali dotahovat a dovedli zápas do remízové koncovky. Stíhací jízdu si švédský tým zopakoval i v prodloužení, skóre obrátil až v závěru druhého nastaveného času.

Finále: Švédsko - Rusko 32:31 v prodloužení (27:27, 24:24, 9:15). Nejvíc branek: Wislander 10, Thorsson 6, Lovgren 5 - Filipov 611, Moskalenko 5. Diváků: 7500. Semifinále: Rusko - Francie 30:23, Švédsko - Španělsko 23:21. O 3. místo: Španělsko - Francie 24:23. O 5. místo: Slovinsko - Chorvatsko 25:24. O 7. místo: Portugalsko - Norsko 30:27 po prodloužení. O 9. místo: Německo Dánsko 19:17. O 11. místo: Island Ukrajina 26:25.