Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Salavcová přišla o tisíc dolarů

26 2000
P r a h a - Případ české snowboardistky Karolíny Salavcové, která letos v březnu strávila dva dny v americkém vězení, skončil pokutou tisíc dolarů a jistotou, že nemá záznam v evidenci americké policie a bez problémů by měla znovu získat vstupní vízum. "Teď je to v pohodě," ulevila si dnes Salavcová. Salavcová strávila po závodech US Open ve Strattonu 37 hodin ve vazbě. Tehdejší konflikt podle české snowboardistky vyprovokoval neadekvátní postup ochranky v hotelu, po kterém následovala akce místní policie a zadržení Salavcové.

Společně s ní se za mřížemi objevili tři Rakušané, dva Švýcaři a Američan. Salavcové vyměřili kauci 10.000 dolarů, kterou zaplatil tým Burton. Případ měl dohru u soudu ve Vermontu.

Snowboardistka dostala právníka, se kterým komunikovala elektronickou poštou. "Dohodli jsem se, že je důležité zajistit, abych neměla problémy získat vízum do USA a nebyla v evidenci americké police, což se před pár dny podařilo," uvedla Salavcová.

Snowboardistka dostala pokutu tisíc dolarů za to, že bouchala v hotelu na okno, když chtěla pomoci kolegovi, zavřenému s policií v pokoji. "To kvalifikovali jako výtržnictví," vysvětlila Salavcová.

Autor:


Témata: Kauce, US Open
DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze