Šachový vlak byl dějištěm vítězné švédské jízdy

Předseda Pražské šachové společnosti Pavel Matocha (vpravo) předal nejlepšímu hráči nad vlastním ratingem Karemu Gillstringovi cenu v podobě sjezdových lyží.e | foto: .praguechess.cz

15 2015
Skupina švédských hráčů dominovala jízdě Šachového vlaku 2015. Vítězem turnaje se stal zkušený velmistr Lars Karlsson, nejlepší výkon nad svůj rating podal Kare Gillstring a švédské družstvo doplněné jedním Američanem vyhrálo i týmovou soutěž.

Na druhém místě v soutěži jednotlivců se umístil filipínský velmistr Julio Sadorra a na třetím německý velmistr Raj Tischbierek. Nejlepším z českých účastníků byl Jaroslav Satranský na patnácté příčce.

Šachový vlak 2015 putoval po trase Praha – Drážďany – Vratislav – Bratislava – Vídeň – Praha, během které 122 šachistů z 19 různých národních federací odehrálo rapid turnaj na 11 kol.

Témata: šachy