Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rudá armáda bude hrát badminton. Aby vojáci lépe házeli granáty

NOVÁ RUSKÁ ZBRAŇ. Badmintonová raketa a opeřené míčky mají pomoct vojákům zlepšit reflexi. | foto: Profimedia.cz

15 2011
Ruská armáda má novou zbraň. V příštím roce plánuje nakoupit 10 000 badmintonových raket a tisíce opeřených míčků. Vojáci si je však neužijí jako volnočasové aktivity. Badminton se stane součástí vojenského výcviku. Vojákům má pomoct zlepšit reakce a švihové parametry při hodech.

Podle deníku Izvestija vyroste v každém ze sedmi hlavních vojenských center země deset badmintonových kurtů, na nichž budou vojáci trénovat své reflexy. Jak, to jim předvedli nejvyšší šéfové.

K badmintonové mobilizaci totiž vyzval ruskou veřejnost před několika dny ruský prezident Dmitrij Medveděv a premiér Vladimír Putin.

"Ti, co zvládnou badminton, jsou pak schopní rychle se rozhodovat," říká v propagačním videoklipu prezident Medveděv s poznámkou, že aktivním vyznavačem tohoto olympijského sportu byl i první kosmonaut ve vesmíru Jurij Gagarin.

A proč zavést badminton povinně do armády? "Při badmintonu se používají ty samé svaly jako při házení granátů, nožů nebo jiných objektů," říká šéf sportovního oddělení ministerstva obrany Alexander Ščepelev. Pozorování rychle letících opeřených míčků je prý dobrým tréninkem pro ostřelovače. "Trénují se nejenom oční svaly, ale také schopnost rychlé reakce," dodává.

Ruská armáda momentálně disponuje více než 1,5 milionem mužů a 100 000 žen. Zrodí se mezi nimi nový badmintonový šampion? 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze