Roland Garros: U. Radwaňská vs. Kvitová

Duel 2. kola grandslamového turnaje komentuje Michael Bereň

Urszula Radwaňská (Pol.) - Petra Kvitová (4-ČR) 1:6, 3:6
Výsledky najdete ve zpravodajském článku na serveru iDNES.cz. Z této on-line reportáže je to všechno.
Souběžně s Kvitovou bojují v areálu Rolanda Garrose také další dva čeští reprezentanti. Klára Zakopalová proti favorizované Rusce Kirilenkové získala první set 6:4, ačkoliv prohrávala 0:4. Ve druhé sadě ale ztrácí 1:3 a její soupeřka jde na podání. Lukáš Rosol ztratil první sadu proti Argentici Monakovi v tie-breaku a teď prohrává 0:3.
Zápas trval jen hodinu a deset minut, Kvitová ukázala svou kvalitu a dominovala zejména na returnu. Další soupeřkou české tenistky bude vítězka duelu mezi Bratčikovovou z Ruska a domácí Feuersteinovou.
3:6
Game Kvitová Těsný aut. Kvitová vítězí a postupuje do třetího kola. Urszulu Radwaňskou přehrála snadno 6:1, 6:3.
40-30
Bekhend po lajně byl hodně dlouhý. Ještě jeden mečbol.
40-15
Kvitová přestřílela U. Radwaňskou a má dva mečboly.
15-15
Pátá dvojchyba Kvitové.
3:5
Game U. Radwaňská Snad nejdelší game tohoto utkání skončil. Polka přece jen podání udržela, ale Kvitová půjde podávat na vítězství v zápase.
A-40
Přetahovaná pokračuje, ani teď to nebude mečbol pro Kvitovou.
shoda
U. Radwaňské se nepovedl čopovaný bekhend od základní čáry.
A-40
Škoda téhle chyby. Forhend blízko u sítě měl jít přes pásku, ale nešel.
shoda
Kvitová zahrála bekhendem po lajně, navíc do protipohybu soupeřky.
A-40
Situace se opakovala. Hned útok a míček skončil v síti.
shoda
Aut polské hráčky.
A-40
Češka se pokusila hned zaútočit. Trefila pásku.
shoda
Kvitová vyrovnala z 0:40 na shodu. Doběhla si k síti pro vítězný bekhendový úder.
40-30
Forhend U. Radwaňské vyletěl pryč.
40-15
Po autu Kvitové to vypadalo na čistou hru, ale pak udělala U. Radwaňská poprvé dvojchybu.
30-0
Rázný bekhend opřela Kvitová do sítě.
15-0
Povedený servis.
2:5
Game Kvitová Povedený bekhend ukončil sedmou hru druhé sady. Kvitová je jediný game od vítězství.
40-30
Umístěný forhend Kvitové do rohu kurtu.
30-30
Tenhle return se Polce povedl, Kvitová ho nedoběhla.
15-15
U. Radwaňské sjel míček po čáře, proto ho netrefila ideálně a letěl do autu.
2:4
Game Kvitová Polka trefila rámem rakety a ztrácí servis. Kvitová vede 4:2 a půjde podávat. K postupu do třetího kola chybí málo.
40-A
Kvitová si vybojovala čtvrtý brejkbol a zakřičela si: "Pojď!"
shoda
A také třetí šance na brejk je pryč, tentokrát po nepovedeném úderu Češky.
30-40
Přesným forhendem na čáru U. Radwaňská odvrátila druhý.
15-40
První zmizel po těsném autu, který potvrdil i rozhodčí na umpiru.
0-40
U. Radwaňská bekhend nezvedla přes síť a Kvitová má tři brejkboly.
0-30
Další fiftýn pro českou hráčku.
0-15
U. Radwaňská se ještě natáhla po returnu, ale tempo výměny diktovala Kvitová.
2:3
Game Kvitová Kvitová si teď polskou soupeřku povodila, ale U. Radwaňská se dobře bránila. Nakonec česká tenistka servis nepustila a jde opět do vedení.