Real ztrapnil nepřítele 3:0

28 2000
M a d r i d -
Hořkou noc prožila slavná Barcelona. Přijela do Madridu, hrála slabě, přes osmdesát tisíc lidí na stadionu Santiago Bernabeu jí pískalo, a především - úplně snadno podlehla úhlavnímu španělskému nepříteli, Realu. Aby nebylo pohrom málo, propadla se v tabulce až za svého sobotního přemožitele. "Měli jsme šance, ale nedali ani gól," říkal trenér Louis van Gaal po výprasku 0:3. Byla to však jen chabá výmluva. Hosté hráli odevzdaně, kapitán Figo nestačil rozběhat celý tým, precizně krytý Rivaldo, v minulém roce nejlepší fotbalista planety, vypadal, že je otrávený z bránění od výtečného Argentince Redonda. Jen dvakrát vynikl: z přímého kopu nastřelil tyč a vzápětí vyslal do šance Luise Enriqueho. Na konci si poranil pravé koleno a poslední chvíle zápasu odkulhal. Jindy noblesní Barcelona vypadala v porovnání s Realem jako chuďas. Gólman Arnau třikrát marně sahal po střelách. Za pozdní reakci pykal už v 6. minutě. Míč si postavil pětatřicet metrů od branky Roberto Carlos, balon prosvištěl kolem hráčů ve zdi i kolem zkamenělého brankáře. Královský klub z Madridu vedl po dvaceti minutách už o dva góly. Trefil se i Francouz Anelka, který přišel v létě za 35 milionů z Arsenalu, vůbec poprvé ve španělské lize. Real Madrid - FC Barcelona 3:0 (5. Roberto Carlos, 23. Anelka, 53. Morientes).