Patrik Auda ze Seton Hall při smeči během utkání NCAA.

Patrik Auda ze Seton Hall při smeči během utkání NCAA. | foto: Archiv Patrika Audy

Reprezentační béčko přehrálo Slováky i podruhé. Hvězdou večera je Auda

• 0
Čeští basketbalisté hrající pod nálepkou B-týmu si i ze druhého souboje se Slovenskem odnesli vítězství. Po pondělním brněnském úspěchu dokázali o den později vyzrát na soupeře na jeho vlastní půdě v Pezinku. Tentokrát 83:69.

Český výběr pracoval na získání náskoku od samého začátku zápasu. V žádné z odehraných čtvrtin nedovolili domácím ani dílčí úspěch v podobě vyhrané desetiminutovky.

Stejně jako poprvé se bodově prosazovali Tomáš Pomikálek a Patrik Auda, druhý z nich tentokrát slovenské konto zatížil 23 body. Brněnský odchovanec držel vysoko českou vlajku především v první čtvrtině, kdy 14 bodů z celkových 20 neslo jeho podpis.

Druhý nejlepší střelec českého týmu Tomáš Pomikálek zaznamenal o deset bodů méně. Dvojcifernou hranici nastřílených bodů v českém dresu úspěšně atakovali ještě Tomáš Kyzlink a Kamil Švrdlík, kteří shodně nastříleli 11 bodů.

Češi v poslední čtvrtině několikrát odrazili atak soupeře, Slovákům nedovolili přiblížit se více jak na šest bodů.

V zápasové přípravě budou čeští basketbalisté pokračovat proti reprezentačnímu výběru do 20 let ve čtvrtek v Nymburce a v pátek v Praze na Stodůlkách.

Přípravné utkání basketbalistů v Pezinku

Slovensko - Česko "B" 69:83 (17:20, 31:37, 55:65)
Nejvíce bodů:
Haviar 18, Baťka 9, Jašš 8 - Auda 23, Pomikálek 13, Kyzlink a Švrdlík po 11. Fauly: 20:18. Trestné hody: 21/14 - 23/20. Trojky: 7:9.