Závod mužů na 15 kilometrů klasicky s hromadným startem

Lukáš Bauer bojuje o páté místo v prestižním seriálu Tour de Ski
Nedělní finále Tour de SKi se stoupáním do sjezdovky startuje ve 14.45 SEČ.
Celkové pořadí Tour de Ski: 1. Legkov 2. Cologna 3. Northug ...6. Bauer
český závodník Aleš Razým skončil 30. a ztratil 35,1 vteřiny, Jiří Magál je 52. se ztrátou přes dvě minuty.
Favorizovaný Northug z Norska dokončil jako 28. a ztratil téměř půl minuty.
Lukáš Bauer dokončil na 16. místě a ztratil 14 vteřin.
Nejlepší Rus Legkov byl až pátý.
Čtvrtý skončil nejstarší závodník celého startovního pole - Ital di Centa.
Nakonec to byl tak trochu kanadský závod. Druhý skončil mladý Len Valjas, třetí Alex Harvey.
Vyhrál Kazachstánec Poltoranin, který se díky bonusům a vítězství v celkovém pořadí asi těsně posune před Bauera.
Cíl! V dramatickém finiši bylo hned šest závodníků na jedné úrovni na cílové fotobuňce.
český závodník Tempo se stále stupňuje, čelo táhnou Rusové, Ital di Centa, Němec Angerer nebo Cologna. Bauer bohužel nestačí.
Northug je stále kolem třicátého místa a dál ztrácí. Nemá sílu a přichází o šance na celkové vítězství na Tour de Ski.
Tempo se zrychluje, závodníci se chystají na finiš.
Kvůli výborným výkonům rusů a Cologny na prémiích se v pořadí Tour de Ski Northug aktuálně propadl z prvního na čtvrté místo. Ztrácí deset vteřin.
Prémii vyhrál Legkov před krajanem Vylegžaninem. Třetí byl Kazachstánec Poltoranin, za ním Němec Angerer a spolehlivý Švýcar Cologna.
český závodník Výborně! Bauer je na prémii šestý a opět si připíše nějaké bonusové vteřiny. Přesně pět.
Northug se ve stoupání snaží, ale děsivému tempu ruské ekipy nestačí. Opět nebude brát bonusové vteřiny.