Už nebude čas na oběd. Ve třídě Moto2 jede za patnáct tisíc eur Čech

Miroslav Popov při Velké ceně silničních motocyklů v Brně v roce 2012. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

14 2014
Zatím to byla kategorie, během níž nastávala pro české fanoušky ideální doba dát si oběd. Při něm se nestresovat a klidně i vypnout televizi, protože z tuzemského pohledu ve třídě Moto2 nebylo komu fandit. „Teď však budou muset lidi zůstat u televize nonstop, takže si neoddechnou,“ usmívá se Miroslav Popov.

Devatenáctiletý jezdec společně s českým týmem Montáže Brož, jehož název trošku zaskočí, totiž pro brněnskou Grand Prix dostal právě v Moto2 divokou kartu. Tedy dostal... Musel si ji pořádně zaplatit, protože promotér šampionátu si za tuto „srandu“ řekl o 15 tisíc eur. A i když dal Nadační fond Autoklubu Popovovi sto tisíc korun, museli si s otcem zbytek sehnat sami.

Neodradilo je to, protože Brno nebude poslední Velkou cenou, které se letos zúčastní. Už má potvrzený start v italském Misanu, přeje si být i na závěr sezony ve Valencii. „Ale uvidíme, jak si povedeme tady v Brně. Jestli má vůbec cenu hnát se do dalších závodů.“

Rád by byl stálým členem ansámblu mistrovství světa, jenže zatím netuší, jestli nebude v seriálu jen do počtu. „Taky bude záležet na penězích, se kterými to teď v motorsportu není jednoduché.“ Studenta průmyslovky tedy čeká osudový závod, přitom v něm málem vůbec nestartoval.

KROTITEL NA DVOU KOLECH. Miroslav Popov se neúspěšně popral se svou motorkou
PÁD PŘED HLAVNÍ TRIBUNOU. Miroslav Popov se neúspěšně popral se svou motorkou

2012. Miroslav Popov se neúspěšně popral se svou motorkou pět kol před cílem Velké ceny České republiky v Brně.

Prožívá totiž velmi podivnou sezonu, na jejímž počátku byl poraněný loket, kvůli němuž vynechal testy i začátek španělského mistrovství. Před pár týdny si zase zlomil klíční kost, musel na operaci a moc nevěřil, že srpnovou Grand Prix stihne. Teď je však fit, dokonce se s Moto2 už po Masarykově okruhu tréninkově svezl a poosmé v kariéře okusí chuť světové Grand Prix.

V paměti zůstává především ta dva roky stará, kdy se v Brně v mokrém závodě na chvíli ocitl na druhém místě, ale nakonec spadl na cílové rovince. „Byl to záblesk, na který mám ohlasy doteď. Ale byl to jen jeden závod, tak bych z toho nedělal haló.“