Pollert byl opět nejlepší

S y d n e y - Téměř osm vteřin nadělil Lukáš Pollert britskému vodnímu slalomáři McIntoshovi, druhému v závodě australského šampionátu kanoistů v olympijském kanále v areálu Penrith Whitewater Stadium. Olympijský vítěz z Barcelony, který tu vyhrál i předmistrovský závod, přitom neměl snadné soupeře, australským mistrem se stal stříbrný medailista z mistrovství světa Robin Bell, který skončil třetí.

V závodě kajakářů porazil vítěz Světového poháru a bronzový medailista z mistrovství světa Paul Ratcliffe vicemistra světa Scotta Shipleyho z USA. Mezi kajakářkami byla nejúspěšnější stříbrná z olympiády v Barceloně Anne Woodwardová z Austrálie.

Výsledky - C1, muži: 1. Pollert (ČR) 228,74, 2. McIntosh (Brit.) 236,73, 3. Bell (Austr.) 241,21. C2: 1. Bowman, Smith (Brit.) 262,28, 2. Wilson, McGuinness 270,82, 3. Farrance, Swoboda (všichni Austr.) 298,20.

K1, muži: 1. Ratcliffe (Brit.) 218,32, 2. Shipley (USA) 220,40, 3. Wiley (Ir.) 221,85. Ženy, K1: 1. Woodwardová (Austr.) 259,37, 2. Pannewigová (Něm.) 261,72, 3. Langfordová (Kan.) 262,95.

Témata: Lukáš Pollert