Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pljuščenkův návrat vítám. Snad se bude rozhodovat jen na ledě, říká Verner

Tomáš Verner | foto: www.sport-invest.cz

26 2009
Jako splnění snu své generace vidí krasobruslař Tomáš Verner návrat Jevgenije Pljuščenka do mezinárodních soutěží. Český reprezentant se na souboje s fenomenálním Rusem těší, zároveň věří, že souboje s ním se promítnou i do férového hodnocení rozhodčích.

"Jsem upřímně rád, že se vrátil. Snem mojí generace je s ním si zazávodit a porazit ho," uvedl Verner na tiskové konferenci.

Fenomenální Rus nesoutěžil tři roky, vrátil se minulý týden na závodech v Moskvě. "Jeho vystoupení jsem viděl na internetu. Je vidět, že je technicky velmi silný a nemýlí se ve skocích. Zbytek ale trochu opomíjí."

TOMÁŠ verner odpovídal čtenářům idnes.cz zde

Verner doufá, že souboje s Pljuščenkem budou regulérní a férové bude hodnocení i od rozhodčích. "Že bude mít plusové body, ještě než vyjede na led? Tak toho se bojím," vyjádři pak své obavy v on-line rozhovoru se čtenáři.

"V Moskvě bylo vidět, že je u některých oblíbený a tomu také hodnocení odpovídalo. Snaží se využít toho, že je stále úřadující olympijský vítěz," podotkl Verner. "Já se ale budu tuhle jeho převahu snažit vymazat tréninkem.

Sám se s ruským krasobruslařem poměří zřejmě až na lednovém mistrovství Evropy v Estonsku. "Pokud v Talinnu pojede, tak se tam potkáme. Možná ale pojede rovnou do Vancouveru," dodal Verner.

Vstup do sezony se mu povedl

Třiadvacetiletý rodák z Písku zahájil sezonu výborně. V úvodním díle Grand Prix v Paříži obsadil druhé místo, když ho porazil jen Japonec Odu.

"První krok se mi povedl," liboval si Verner. "A doufám, že to bude pokračovat tak jako v minulých sezonách, kdy první závod byl nejhorší a pak už se to jen zlepšovalo," usmál se. "Pokud to tak bude, máme se na co těšit. A hlavně já."

Vrcholem sezony budou únorové olympijské hry ve Vancouveru. S jakým umístěním bude spokojen, ale Verner neprozradil. "Až do února tohle bude tabu. Samozřejmě v hlavě ambice mám. Ale dopředu to říkat nechci."

Do nové sezony vstoupil s novými sestavami. Změnil krátký i volný program, v obou se stylizuje do filmových rolí - Řeka Zorby a Kmotra. "Zorba je úsměvný, uvolněný, má nadchnout diváky. Skrz hudbu odlehčuji závodní atmosféru. Kmotr mi pak pomáhá najít trošku agresivity, kterou občas sportovec potřebuje," popsal své jízdy. Přiznal že trilogii Kmotra viděl několikrát.

V sestavách už nic měnit nebude, zaměří se jen na drobné detaily. Zvyká si, že poprvé trénuje obě jízdy v kompletní podobě. "Byl to fyzicky nároční krok. První tři týdny jsem se cítil hodně unavený. Ale teď už to je v pohodě," dodal svěřenec trenérů Vlasty Kopřivové a Michaela Hutha.

Student třetího ročníku pražské FTVS absolvuje o víkendu menší závod v rakouském Štýrském Hradci, týden poté cestuje do Ameriky, kde vyzve úřadujícího mistra světa domácího Evana Lysacka. "V Paříži jsme na stupně vítězů nepustili žádného Francouze. Bylo by fajn, kdyby se to tady opakovalo."

Finále Světového poháru ho čeká na začátku prosince, poté přijde na řadu domácí šampionát. V lednu je na programu mistrovství Evropy, poté už přijde olympijský závod.

PODÍVEJTE SE NA VOLNOU JÍZDU TOMÁŠE VERNERA Z GP V PAŘÍŽI

Autor:
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze