Patnáct kilometrů ovládla osma Norů

• 3
Kuopio - Norové ovládli úvodní závod Světového poháru běžců na lyžích. Ve finském Kuopiu obsadili na trati patnáct kilometrů klasickou technikou první až osmé místo. Poprvé v kariéře se z vítězství v SP radoval Anders Aukland před Erlingem Jevnem a třetí skončil Frode Estil. Český reprezentant Lukáš Bauer obsadil bodované dvacáté místo a na vítězného Auklanda ztratil přes dvě minuty. Martin Koukal skončil na třicáte sedmé pozici a Jiří Magál byl až osmašedesátý.

Převahu norských běžců korunovali čtvrtým místem Odd-Björn Hjelmeset, pátým Kristen Skjeldal, šestým Thomas Alsgaard, sedmým Tore Bjonviken a osmým Espen Bjervig. Deváté místo zbylo na obhájce titulu ve Světovém poháru Švéda Pera Elofssona a desátý do cíle doběhl naturalizovaný Španěl Johann Mühlegg.

Muži (15 km klasicky): 1. Aukland 38:55,0 min., 2. Jevne -8,3 s, 3. Estil -33,3, 4. Hjelmeset -54,7, 5. Skjeldal -1:02,8, 6. Alsgaard -1:05,8, 7. Bjonviken -1:07,9, 8. Bjervig (všichni Nor.) 1:09,0, 9. Elofsson (Švéd.) -1:10,6, 10. Mühlegg (Šp.) -1:13,3, ...20. Bauer (ČR), - 2:02,9, 24. Bátory (SR) -2:18,4, 37. Koukal -2:50,2, 68. Magál (oba ČR) -3:39,0.