Panteři z Prahy obhájili titul

2 2000
P r a h a - Hráči Prague Panthers vyhráli letošní ročník české ligy amerického fotbalu. V nejdramatičtějším finále v sedmileté historii české ligy Panthers v neděli porazili rivaly Prague Lions pouze 15:13. Panthers obhájili loňský titul a do sbírky přidali celkem už pátý. Vítězové nezačali dobře a pustili Lions po touchdownu a následném kopu do vedení 7:0. Na začátku druhého poločasu ale vývoj utkání během deseti minut otočili a po několika úspěšných akcích to bylo 15:7 v jejich prospěch. Poté kvůli zranění odstoupil rozehrávač Dan Blahy z USA a Panthers měli problémy.

Čtyři minuty před koncem Lions snížili na rozdíl dvou bodů a tlačili se do útoku. V poslední minutě se hráči Lions dostali asi třicet centimetrů před koncovou zónu Panthers, jejichž obrana však další touchdown nepovolila.

Finále: Prague Panthers - Prague Lions 15:13
Semifinále: Prague Panthers - Brno Aligators 57:0, Prague Lions - Bratislava Monarchs 28:0.