Opavský Sokolovský se proti Nymburku loučí. A věří ve výhru

Ladislav Sokolovský (s míčem) v sobotu proti USK Praha odehrál 5:52 minuty než se zranil. Do té doby byl s devíti body nejlepším střelcem zápasu. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

22 2015
V souboji dvou klubů svého srdce se loučí s kariérou legenda českého basketbalu Ladislav Sokolovský. Už před play-off vyhlásil, že v příští sezoně pokračovat nebude. A jelikož Opava favorizovaný Nymburk sotva vyřadí, chybí mu už jen pár zápasů.

„Devět let jsem odehrál za Nymburk, nyní hraji devátou sezonu i za Opavu. Je to příjemné a krásné, že si v téhle sérii můžu zahrát,“ řekl v úterý Ladislav Sokolovský.

Nymburk vyhrál o jedenáct bodů 77:66, čekal se větší rozdíl. Takže od vás vydařený zápas?
Umíme zahrát líp, asi tak bych to řekl. Až v poslední čtvrtině jsme se zlepšili a výsledek přijatelně zkorigovali.

Čím vás nejvíce zlobil nymburský soupeř?
Předvedli slušnou obranu, hráli v ní dostatečně agresivně, umějí dobře ucpat bednu. Ale to jsme věděli, že ovládají, a příště se s tím musíme lépe vypořádat.

Vy osobně jste nastřádal deset bodů a šest doskoků. Jak jste se proti bývalému klubu cítil?
Cítil jsem se dobře, ale moc mi to nešlo. V příštích zápasech se snad rozehraju a dostanu se do toho lépe.

Nyní bude následovat odveta v Opavě. V čem bude jiná?
Určitě bude plný dům, diváci nás poženou. Porazíme je, abychom si pak ještě alespoň jednou zahráli doma.