Druhý zápas českých házenkářů v osmifinálové skupině začíná ve čtvrtek v 16.15.
Po středeční porážce s Maďarskem pořebují svěřenci trenéra Pavla Pauzy uspět, aby si zachovali naději na postup do čtvrtfinále.
Utkání bude řídit dvojice norských rozhodčích - Abrahamsen a Kristiansen.

SESTAVY
Česko: 16 Martin GALIA, 71 Petr ŠTOCHL, 2 Karel NOCAR, 3 Michal BRŮNA, 4 Petr HRUBÝ, 7 Dan KUBEŠ, 9 Filip JÍCHA, 10 Jan FILIP, 11 Jan SOBOL, 13 Pavel HORÁK, 14 Tomáš HEINZ, 17 David JUŘÍČEK, 20 Tomáš ŘEZNÍČEK, 21 Jakub SZYMANSKI.
Rusko:: 73 Alexej KOSTYGOV, 99 Jevgenij TITOV, 2 Vasilij FILIPPOV, 6 Denis KRIVOŠLIKOV, 9 Alexej KAJNAROV, 10 Alexander ČERNOVJANOV, 15 Alexej RASTVORCEV, 17 Alexej KAMANIN, 20 Michail ČIPURIN, 23 Eduard KOKŠAROV, 25 Dmitrij KOVALJOV, 35 Konstantin IGROPULO, 77 Vitalij IVANOV, 93 Valerij MJAGKOV.
Hráči
Na soupisku českého týmu pro dnešní zápas se nevešli Jiří Vítek, a také zkušený rozehrávač Petr Házl. Naopak připraven nastoupit je Tomáš Heinz.
Po představení hráčů se hrají hymny.
0:0
Zápas začal, výhoz mají Češi. Český tým nastoupil v bílých dresech i trenýrkách, Rusové v červeném kompletu.
0:0
1. minuta: Filip z křídla nepřekonal ruského brankáře.
0:0
1 min.: Galia vychytal z levého křídla Kokšarova.
1:0
3. minuta: Nocar zakončil útok českého týmu z křídla úvodním gólem. Vzápětí další úspěšný zákrok Galii.
2:0
4. min: Bruna se prodral na ruské brankoviště a zvyšuje na 2:0.
2:0
5. min.: Výborná česká obrana dělá Rusům potíže.
3:0
7. min.: Rusové mají potíže s rozehrávkou. Po faulu na Juříčka hází sedmičku Jícha a dává!
3:0
8. min.: vyloučen Jícha.
3:1
9. min.: Vyloučen je i Horák, Rusové snížují při přesilovce Kokšarovem.
3:2
9. min.: Kamanin snižuje na rozdíl jediného gólu.
3:3
10. min.: Rusové dvojnásobnou přesilovku využili dokonale, Kokšarov druhým gólem vyrovnává.
4:3
11. min.: Krivošlikov sám před Galiou selhal. Jícha z dálky opět posílá český tým do vedení.
4:3
12. min.: Galia vyráží střelu Kamanina z dálky.
6:4
14. min.: Krivošlikov z rychlého útoku srovnal, vzápětí ale Juříček dává pátý gól. A po něm Nocar šestý.
6:4
15. min.: Horák v jasné šanci nedal.