neděle 23.5. 2004 v 16.00 hodin

Utkání komentuje Vilém Svoboda

ČESKO - ŠVÉDSKO 4:6 (0:3, 2:2, 2:1)
60.
Konec zápasu Důstojným výsledkem proti suverénnímu Švédsku uzavřeli čeští florbalisté účast na mistrovství světa. Poprvé byli ve finále, poprvé mají medaili.
60.
Diváci už vestoje tleskají, český tým se dál snaží.
59.
Český tým je dál v náporu, ale jedinou šanci Zálesného zblokoval švédský obránce.
58.
Další česká přesilovka: vyloučen Olafsson. Český tým hraje ve stejném složení jako při předchozí početní výhodě.
58.
Odvážný boj Čechů pokračuje, Kafka je opět na střídačce.
57.
Česko - Švédsko 4:6 Zleva přihrává Pavel Kožušník volnému Jandáčkovi, který se zblízka trefil přesně do růžku branky. Českému týmu vyšel riskantní tah, kdy hrál bez brankáře. Šestice Cepek, Zálesný, Hanzlík, Pavel Kožušník, Sikora, Jandáček uzamkla Švédy až na jedinou výjimku v obranném pásmu a často střílela. Prosadila se však, až když se vyloučený Qvist chystal na návrat na hřiště.
56.
Prvním švédským hráčem je Quist.
55.
Český tým si bere oddechový čas.
54.
Trenéři se snaží udržet vysoké tempo a do hry občas naskakují i Freund a Skalík.
53.
Ve třetí třetině už potřetí švédský hráč srazil pronikajícího českého hráče zezadu, ale rozhodčí faul nepískají.
52.
Česko - Švédsko 3:6 Oslabení sice začalo pro český tým dobře, pak se ale odražený míček se vrátil na vrchol přesilovky, odkud tvrdou ranou propálil Kafku Qvist. Češi potřetí inkasovali v oslabení, tentokrát však po velmi chybném rozhodnutí sudích.
51.
Čistý zákrok Ostřanského rozhodčí posoudili jako faul.
50.
Nadějný únik Zálesného po levé straně končí faulem, Cepkovu střelu srazili obránci, třikrát ještě střílel Cepek a jeho poslední rána se otřela o tyčku!
49.
Český tým se dostal do velkého náporu.
48.
Švédové jsou pod tlakem, v další slibné pozici se ocitl Petr Kožušník.
47.
Další šance českého týmu, Sikorovu střelu chytá švédský gólman.
46.
Česko - Švédsko 3:5 Na polovině hřiště se uvolnil nejlepší hráč posledních tří zápasů Zálesný, rychle přihrál Ostřanskému, který snížil na rozdíl dvou gólů.
45.
Češi jsou ve třetí části výrazně nebezpečnější.
44.
Díky hře na tři formace v prvních dvou třetinách mají Češi ještě dost sil a stále bojují o co nejpřijatelnější výsledek. Ale dál pozorně brání a neotvírají zbytečně hru.
43.
Český tým hraje jen na dva útoky: první zůstává stejný, druhou formaci tvoří Jandáček, Dvořák a Sikora, Ostřanský, Zálesný.
42.
Petr Kožušník z poloviny hřiště uvolnil na levé straně bratra Pavla a jeho umístěnou střelu do horního růžku branky švédský gólman vyrazil.
41.
Kafka vleže skvěle zlikvidoval velkou šance Lindströma, který se proháčkoval až před českou branku.
41.
Začíná 3. třetina
40.
Konec 2. třetiny Druhá část skončila 2:2, český tým v ní doplatil na dvě vyloučení. Proti prvnímu dějství se však zvedl, nadšeně bojuje a snaží se využívat každé příležitosti. Dobře hraje především nově poskládaná třetí řada mladíků.
38.
V závěru druhé části se hraje bez větších příležitostí.
37.
Skupinka českých fanoušků se snaží roztleskat švýcarskou většinu a postupem času se jí to daří.
36.
Proti suverénním Švédům se český tým dál prezentuje nadšeným bojovným výkonem, jaký předváděl na šampionátu v předchozích úspěšných zápasech. Nechybí agresivita, důraz ani odhodlání.
35.
Česko - Švédsko 2:5 Po přihrávce Sikory se z hranice velkého brankoviště trefuje Ostřanský. Poprvé v historii dávají Češi v jednom zápase Švédům dva góly. Sikora byl svém průniku faulován, ale přesto dokázal přesně přihrát.
34.
K dobré střele napřáhl Petr Kožušník, ale trefil jen hruď švédského gólmana N. Olofssona. Český tým se nevzdává a bojuje. Ve hře ho drží hlavně vynikající gólman Kafka, který v posledních okamžicích kryl tři velké šance Švédů.