Davis Cup, čtvrtfinále: FRANCIE - ČESKO - Čtyřhra

FRANCIE - ČESKO 2:1
Santoro, Llodra - Novák, Rikl 0:0 (6:3, 6:1, 6:4)
15:44
Pravou chvíli k obratu Novák s Riklem promarnili, když soupeři pustili vlastní servis. Diváci cítí, že se možná blíží vítězství a nadšeně povzbuzují. Santora Santoro, Lodra - Novák, Rikl 5:4.
15:29
Konečně se zdařilo sebrat soupeři servis a opět to byl ten Llodrův. Čeští tenisté v posledních gamech působili kompaktnějším dojmem, zdá se, že jsou konečně ve hře. Santoro, Lodra - Novák, Rikl 2:3.
15:22
Už poněkolikáté byl kapitán Kukal přinucen dojít si k rozhodčímu postěžovat na výroky lajnových sudích. Tento problém nastal už v pátečním Novákově zápasu.
15:21
David Rikl sice po řadě neúspěchů konečně uhrál své podání, hra hostující dvojice stále ještě není ideální. Nabuzený soupeř působí odhodlaněji. Velmi důležitá byla třetí hra. Při Santorově servisu měli Novák s Riklem dvakrát brejkbol, ovšem uspět nedokázali. Hostující pár by potřeboval pár míčků, při kterých by se chytil a získal ztracenou sebedůvěru. Santoro, Lodra - Novák, Rikl 2:1.
15:02
2. set: Santoro, Lodra - Novák, Rikl 6:3, 6:1 - Těžká krize dvojice Novák, Rikl nebre konce, naopak Francouzi hrají v naprosté pohodě a vezou se na vlně, kdy jim vychází vše. Llodra pokračuje ve skvělém servírování, míčky z jeho rakety létají rychlostí kolem 200 kilometrů za hodinu. Santoro se zase přidává velmi precizní hrou na síti i při returnu.
14:57
Také druhý set se zdá české dvojici unikat. Nejprve se nepovedlo ve velmi pohledné 4. hře sebrat podání Santorovi, aby hned vzápětí domácí pár naprosto v pohodě sebral podání Novákovi. Santoro, Lodra - Novák, Rikl 4.1.
14:46
Stále to není ono. Český pár zatím za soupeřem zaostává zejména při posledním úderu. Nedaří se ukončovat dostatečně razantně a přesně míčky, Novák s Riklem nemají dobrou provozní teplotu, chybí jim lepší rytmus. Soupeř naproti tomu dobře podává a svým pohybem velmi dobře pokrývá kurt. Santoro, Lodra - Novák, Rikl 2:1.
14:42
1. set: Santoro, Lodra - Novák, Rikl 6:3 - Francouzi se dokázali přenést přes ztrátu úvodního podání a byli lepším párem. Novákovi s Riklem dělá potíže skutečnost, že soupeři zůstávají na základní čáře a lépe tedy kontrolují voleje českých tenistů.
14:31
Nepříliš jisté zásahy na síti, Novákova dvojchyba, skvělý pohyb Francouzů, to všechno se nahromadilo v 6. hře a výsledkem byla další ztráta podání. Při následném Santorovu servisu pak za stavu 30:30 zamířil míček z Novákovy rakety zcela mimo odkrytou polovici kurtu a soupeři už vedou o tři gamy. Santoro, Lodra - Novák, Rikl 5:2.
14:22
Davidu Riklovi se jeho první servírovací game nepodařil. Zejména Santoro si dokázal s jeho podáním poradit a skvělými returny dělal velké potíže. Francouzský pár vrátil brejk a díky následné hře se dostal také do vedení. Santoro, Lodra - Novák, Rikl 3:2.
14:15
Hned úvodní game přinesl příjemný zisk pro české tenisty, když proti Llodrovu servisu předvedli kvalitní returny a brzy získali brejk. Ten pak zejména díky bezchybnému Novákovu servisu potvrdili. Santoro si podání udržel. Santoro, Lodra - Novák, Rikl 1:2.
14:06
Zápas se rozjel, oba páry hrají o druhý bod pro svůj tým. Podávat začíná Llodra.