Obhájce titulu ze Zlína skončil třetí

Ch o m u t o v - Volejbalisté Zlína i přes zaváhání v úvodním setu zvítězili v Chomutově nad Perštejnem 3:1 a po páteční domácí výhře získali bronzové medaile. Perštejnu patří v extralize konečné čtvrté místo. Hráči Perštejna hned v úvodu dostali obhájce titulu pod tlak účinným servisem, naopak domácí nahrávač Rosenbaum často přečíslil zlínskou obranu pestrým útokem. Proto vyhrál Perštejn bez problémů první set.

Ve druhé sadě se poměr sil na hřišti vyrovnal, zlínským hráčům se začal dařit servis a o vítězi rozhodla dramatická koncovka. Perštejn ještě odvrátil dva setboly, sám měl jeden, ale třetí příležitost už Zlín využil.

Ve třetím dějství ztratil domácí celek jiskru, polevil na podání i v útoku. Naopak ve zlínském dresu se výborně rozehrál Novotný. Zlom nastal za stavu 16:13, kdy Moravané otočili na 17:16, od té doby stále vedli a vyhráli 25:19. Ve čtvrtém setu Perštejn pokračoval v útlumu, změnu nepřineslo ani vystřídání nahrávačů a Zlín bez větších potíží proměnil první mečbol.

"V prvním setu jsme špatně podávali. Perštejn je dost zkušené mužstvo a po právu nás trestalo. Pak jsme zlepšili servis a celý zápas už měli pod kontrolou," oddechl si zlínský trenér Ivan Dostál. Dodal, že s bronzovou medailí je velmi spokojen, protože obhájit titul se stejným mužstvem bylo podle něj velmi náročné.

I trenér Perštejna Petr Brom vyjádřil s konečným umístěním v nejvyšší soutěži spokojenost. "Začali jsme dobře, ale pak přestala fungovat přihrávka a polevili jsme v útoku. Zlín šel nahoru a od té chvíle už kraloval," zhodnotil Brom zápas. "Se čtvrtým místem musím být spokojený. Pro mě je důležité, že se hráči přesvědčili, že se dá hrát s každým," dodal.