O triumf v Českém poháru si zahrají házenkáři Karviné a Zubří

Házenkáři Zubří poslouchají pokyny trenéra Jiřího Miky. | foto: Jan Karásek, MAFRA

17 2010
Ve finále Českého poháru nastoupí házenkáři Karviné a Zubří. Karviná v závěrečném turnaji Final Four využila domácího prostředí a nad Plzní vyhrála 36:27. Zubří stejným výsledkem porazilo Třeboň.

Pětinásobný vítěz poháru z Karviné měl proti Plzni svůj den; soupeře od začátku přehrával kombinační hrou, k níž přidal i dobrou střelbu. V osmé minutě vedl český mistr 7:4 a blíž než na třígólový rozdíl už se mu Západočeši v zápase nepřiblížili. V druhém poločase naopak Karvinští zcela ovládli palubovku a přesnými kombinacemi zvyšovali náskok.

Výsledek souboje mezi Zubřím a Třeboni byl na vážkách do 35. minuty. To Jihočeši šňůrou čtyř branek srovnali na 16:16, ale pak vzal osud zápasu do svých rukou Hrstka. Třemi důležitými zásahy vrátil Valachům vedení a otupil odpor soupeře. Třeboň v závěru totálně odpadla, udělala příliš mnoho technických chyb a Zubří jich využilo k výrazné devítibrankové výhře.

Sobotní finále začne v karvinské hale v 10:00.

Semifinále Českého poháru v Karviné

Karviná - Plzeň 36:27 (18:13)
Nejvíce branek:
Petrovský 10/1, Vančo, Chudoba a Faith po 5 - Bečvář 7/1, Šindelář 6, Soukup 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 4:3. Sedmimetrové hody: 3/3 - 1/1. Diváci: 600.

Zubří - Třeboň 36:27 (16:13)
Hrstka a Mézl po 7, Šusťáček a Číp po 5 - Kotlaba 6, Jordák 5. Rozhodčí: Kosmák, Hanák. Vyloučení: 2:4. Sedmimetrové hody: 3/1 - 2/0. Diváci: 260.