Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

O basketbalový veletoč na nakloněném hřišti bojovala i za zraněnou sestru

Eva Šípová ze Slovanky střílí trestný hod | foto:  Radek Cihla, MAFRA

6 2011
Jako by Eva Šípová bojovala za dvě. Tak se basketbalistka Slovanky prezentovala při ligovém vítězství 69:66 na palubovce Kary Trutnov. Ona vlastně za dvě hrála. Musela nahradit i sestru Lenku, která se zranila během první půle.

Výsledkem tohoto boje bylo 14 bodů a 17 doskoků. Ceněný statistický double-double. "Kolik jich mám v kariéře? Asi jich moc nebylo. Já to moc nesleduju. Možná že dokonce první," zamýšlí se hráčka. Druhý. Ale ten loňský proti Karlovým Varům nebyl zdaleka tak impozantní.

Tak skvělých čísel proti dosáhla čtyřiadvacetiletá pivotka proti Trutnovu i přesto, že za první půli nastřádala jen čtyři doskoky a šest bodů. A taky žádný blok, ve druhé dvacetiminutovce zaznamenala tři.

A s proměnou výkonu Evy Šípové se změnil i obraz hry. První půlku ovládl Trutnov v poměru 45:28. Ve druhé ale prohrál 21:41.

Klíčový podíl útlé pivotky na obratu uznal i její trenér René Štěpánek: "Podala fantastický výkon pod oběma koši. Oproti prvnímu poločasu se zlepšila neskutečně, měla všechny balóny. Z její hry pramenil obrovský tlak na soupeře."

Zápas dvou zcela odlišných poločasů sváděl k myšlence, jestli je trutnovská hala v Komenského ulici odpovídá předpisům. "Vypadá to, jako by tu měli nakloněné hřiště," smála se Eva Šípová.

Reportáž ze zápasu Trutnov - Slovanka

Ale vážně: s jakými myšlenkami vstupovaly hráčky Slovanky do druhé půle? "V obrat jsme snad ani nedoufali. Minimálně já se musím přiznat, že už jsem tomu nevěřila. Doufala jsem, že to nebude ostuda a že se nám to podaří stáhnout. Ale že to dovedeme do vítězného konce... Jsem z toho úplně hotová. Teď se stydím za to, že jsem nevěřila," svěřila se,

O naději na obrat se prý dalo mluvit až během posledních deseti minut, když se Středočešky dotáhly na méně než deset bodů. "Dostaly jsme se do laufu a začaly si důvěřovat," tvrdí Šípová. "Měly jsme asi nakonec štěstí, že se to přiklonilo k nám," dodává.

Takřka zázračné otočení skóre dodá třetímu celku Ženské basketbalové ligy na sebedůvěře. "Tým teď ví, že i když se prohrává o dvacet, pořád se dá zápas zvrátit. Stačí zabojovat a jde to," hovoří Eva Šípová o receptu na vítězství.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze