Komplikace na obzoru: basketbalisté Nymburka v Lotyšsku nezvládli závěr

Zleva Chasson Randle z Nymburka a Damier Pitts z BK Ventspils. | foto: ČTK

19 2016
Nymburští basketbalisté si zkomplikovali boj o postup do play-off Poháru FIBA Europe. V lotyšském Ventspilsu prohráli 69:72, když v koncovce marně stíhali svého soupeře. Na kontě mají po čtyřech duelech jedinou výhru a situaci musejí zachraňovat doma v zápasem proti Sofii a Antverpám.

Ani dvě výhry navíc nemusejí stačit. Zvláště když Antverpy zvítězily 71:63 v Sofii a mají stejně jako Ventspils po třech úspěších. Buď belgický, nebo lotyšský celek si tak v příštím kole zajistí postup a Nymburk bude bojovat o druhé postupové místo.

Nymburk v úvodním duelu skupiny doma přehrál Ventspils jasně 88:64, jenže následovala šňůra venkovních zápasů, ve které se českému mistrovi nedařilo. O to více toužil vyhrát v Lotyšsku, aby měl postupové karty stále ve svých rukou.

Vyrovnaný duel ale český mistr, který v prvním poločase vedl až o deset bodů, v koncovce těsně ztratil.

Necelých pět minut před koncem bylo ještě skóre vyrovnané 63:63, pak však přišla čtyřbodová akce Janičenokse a poté si domácí vypracovali až pětibodový náskok.

Nymburk ještě dokázal stáhnout manko stáhnout, Petr Benda ale tři vteřiny před koncem minul tříbodový pokus, kterým by skóre vyrovnal.

Nejlepšími střelci Nymburku byli Michael Dixon s 22 body a Howard Sant-Roos, který k 21 bodům přidal i osm doskoků, sedm asistencí a pět zisků. Nikdo jiný v hostujícím dresu nedal více než sedm bodů.

Poháru FIBA Europe basketbalistů

Utkání 4. kola nadstavbové skupiny P

Ventspils - Nymburk 72:69 (15:19, 36:33, 53:55)
Nejvíce bodů:
Janičenoks 14, Ate a Grazuliš po 10 - Dixon 22, Sant-Roos 21, Benda a Vaughn po 7. Fauly: 20:20. Trestné hody: 15/11 - 19/15. Trojky: 11:2. Doskoky: 41:36.

Academic Sofia - Antverpy 63:71