Nováček ve Francii ví, jaké je vést ligu mistrů Evropy

14 2000
Fotbalisté nováčka francouzské ligy z Lille se po sobotní výhře 1:0 nad Rennes dostali na první místo tabulky. Tři body jim zajistila Cyganova přesná trefa z 58. minuty. První výhry v ročníku se dočkalo mistrovské Monako, které přivezlo ze Štrasburku výsledek 3:1. Gólově se prosadili burundská posila Nonda, nejlepší střelec uplynulého ročníku Ital Simone i Chorvat Pršo. "Je to divné," řekl Claude le Roy, kouč Štrasburku. "Nehrajeme špatně, jsme schopni dobrých výkonů, ale nedaří se nám, jak bychom chtěli." Na dně zůstává Bordeaux, jež doma remizovalo se sousedem v pořadí z Troyes. Skóre nejdřív otevřel Dugarry, jenž však ještě do přestávky dostal červenou kartu, a domácí byli nakonec rádi za vyrovnávací branku Afanoua na 2:2.

Výsledky 3. kola: Štrasburk - Monako 1:3 (90. Martins - 5. Nonda, 13. Simone, 77. Pršo), Auxerre - Bastia 1:0 (23. Comisetti), Bordeaux - Troyes 2:2 (33. Dugarry, 72. Afanou - 19. Celestini, 57. Gousse), Guingamp - Nantes 0:1 (45. Monterrubio), Lille - Rennes 1:0 (58. Cygan), Lyon - Mety 0:0, Toulouse - St. Etienne 1:1 (39. Bonilla - 6. Panov), Marseille -Lens 0:0, Paříž St. Germain - Sedan 2:1 (Robert, Christian - Quint)..

1. Lille 3 2 1 0 6:1 7
2. Lens 3 2 1 0 5:2 7
3. Paříž 3 2 1 0 6:3 7
4. Bastia 3 2 0 1 3:1 6
5. Nantes 3 2 0 1 6:4 6
6. Auxerre 3 2 0 1 3:2 6
7. St. Etienne 3 1 2 0 6:3 5
8. Sedan 3 1 1 1 3:3 4