Play-off NBA: Cleveland stihl trojkový rekord i stovku ve třetí čtvrtině

NELÍČENÁ RADOST. Basketbalisté Clevelandu se na lavičce radují z další úspěšné trojky. Celkem jich Cavaliers proti Atlantě Hawks stihli rekordních 25. | foto: Reuters

5 2016
Drtivé výsledky v letošním play-off basketbalové NBA neberou konce. Cleveland doma získal i druhý duel druhého kola Východní konference, když Atlantu semlel 123:98. LeBron James a spol. vylepšili další trojkový rekord: 25 tref je zdaleka nejlepší výkon v historii vyřazovacích bojů. Maximem základní části je 23 trojek.

Dosavadní trojkový rekord play-off patřil - komu také jinému? - hráčům Golden State, kteří před dvěma týdny nasázeli 21 tref zpoza oblouku. Cleveland ho však pokořil už 17 minut před koncem. Plných 18 trojek stihli Cavaliers v první půli.

Bližší pohled do statistik navíc ukazuje, že zápas by ještě jasnější, než finální rozdíl ve skóre. Už v poločase vedli domácí favoriti 74:38, po třech čtvrtinách pak 106:70.

Nejvytíženější hráč vítězů, J. R. Smith, navíc odehrál pouze 28 a půl minuty, stihl v nich sedm trojek a 23 bodů. LeBron James za 28 minut zaznamenal 27 bodů (čtyři trojky). Kyrie Irving za necelých 23 minut 19 bodů (rovněž čtyři trojky).

Alespoň jednou z dálky uspělo deset hráčů Clevelandu.

Vlastně celou poslední čtvrtinu strávili náhradníci vytvářením volných trojek pro překonání celkového rekordu, který držely s 23 trojkami Orlando (2009) a Houston (2013).

Nenaplnily se ani obavy ze zranění Kevina Lovea, který z prvního duelu série odcházerl s bolavým ramenem. V tom druhém ale stihl 11 bodů a 13 doskoků.

Nejlepším hráčem poražených je pivot Paul Millsap se 16 body a 11 doskoky. Jeff Teague dodal 14 bodů. Tým loňských finalistů Atlantu porazil už v deseti vzájemných zápasech ve vyřazovacích bojích za sebou.

„Jestli jim to bude takhle padat, tak si myslím, že je nikdo nemůže porazit,“ konstatoval Kyle Korver, jeden z tahounů poražených Hawks. „Doufali jsme, že se přestanou trefovat,“ pokrčil rameny.