Na úvod semifinále vyhrály volejbalistky Prostějova i Brna

Radost volejbalistek Prostějova | foto: Luděk Peřina, MAFRA

14 2010
V prvních zápasech semifinále volejbalistek se překvapení nekonalo, ačkoliv podceňované týmy favoritky trápily. Prostějov zvítězil nad Olympem 3:1 (22, 16, -15, 18),Brno si po velkém boji poradilo s Frýdkem-Místkem 3:2 (17, -12, 19, -19, 10).

Třetí sada v Prostějově svěřenkyním trenéra Stanislava Mitáče vyšla. Od začátku vedly a svůj náskok zvyšovaly až na konečných 25:15. Pak se ale zápas vrátil do původních kolejí a domácí favoritky ho dovedly k bezpečné výhře 3:1.

Zato Brňanky se s Frýdkem-Místkem přetahovaly až do tie-breaku. Hostující tým dvakrát vyrovnal, v pátém setu však už Brnu cestu za vítězstvím příliš nezkomplikoval.

I pátý vzájemný zápas těchto soupeřů v extraligové sezoně tak musela rozhodnout zkrácená sada. "V tie-breaku rozhodovaly především individuální chyby a velké chyby na přihrávce," podotkla trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková.

Brněnský kouč Ondřej Marek litoval, že po nadějném úvodu se jeho svěřenkyním v druhém setu rapidně zhoršila přihrávka. "Zápas byl jako na houpačce, ale ve čtvrtém setu jsem si za stavu 12:7 říkal, že bychom mohli Frýdek porazit 3:1. V tie-breaku jsme ale byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli," dodal Marek.

Hraje se na tři vítězné zápasy, druhé duely jsou ve stejných halách na programu ve čtvrtek.