Sdruženář Daněk sahal na juniorském mistrovství světa po medaili

ilustrační foto | foto: AP

1 2017
Lukáš Daněk skončil na juniorském mistrovství světa v klasickém lyžování v Park City ba čtvrtém místě v severské kombinaci. Devatenáctiletého závodníka Dukly Liberec dělilo od bronzu necelých pět sekund. Ondřej Pažout doběhl do cíle desetikilometrové trati šestý, Jan Vytrval byl dvanáctý.

Skokanská část úterní soutěže přitom z Čechů vyšla nejlépe Pažoutovi, čtvrté místo ale neudržel. Daněk se v běhu posunul vpřed z 12. startovní pozice. S více než dvacetisekundovým náskokem zvítězil Fin Arttu Mäkiaho.

V kategorii do 23 let byla běžkyně Petra Hynčicová dvacátá ve sprintu klasickou technikou. Z kvalifikace postoupil i Luděk Šeller, ale ze čtvrtfinále se už dál nedostal a skončil jednadvacátý.