Moravskou bitvu vyhrála Karviná

15 2003
Praha - Dvě středeční předehrávky 8. kola byly na programu inteligy mužů. V očekávaném derby přehrála Karviná mistrovský Frýdek-Místek 33:32 a nadále tak prochází soutěží bez ztráty bodu. Ve druhém zápase Považská Bystrica vyhrála na palubovce Košic 29:24.

Karviná - Frýdek-Místek 33:32 (16:17)
Domácí prohrávali ve 23. minutě 28:31, ale nesmírnou vůlí a bojovností náskok soupeře stáhli a zvítězili. Karviné citelně scházel Kamil Heinz, kterého trenér šetřil na utkání Ligy mistrů. Hosté hráli tvrdě, a proto také viděli dvě červené karty.

Nejvíce branek:
M. Brůna 8/2, Konečný 7/3, Zdráhala 4 - Kraus a Berka 8/1, Sklenák 7/1. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 9/7 - 5/3. Vyloučení: 6:9. ČK: Kraus a Kalous (oba Frýdek) Diváci: 600.

Košice - Považská Bystrica 24:29 (11:19)
Domácí zaspali hlavně v prvním poločase, který prohráli rozdílem osmi branek (11:19). Po změně stran se sice probrali a stáhli náskok soupeře na dva góly. Ale hráči Považské Bystrice v závěru zápas rozhodli šňůrou čtyř branek.

Nejvíce branek: Justus 10 - Opoldík 8. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 8/4 - 5/2. Vyloučení: 2:7. ČK: Korňan (Považská Bystrica). Diváci: 300.

1. Karviná                8 8 0 0  273:235 16
2. Dukla Praha        7 7 0 0  226:157 14
3. Prešov                 7 5 1 1  200:168 11
4. Frýdek-Místek     8 5 0 3  265:230 10
5. Allrisk Praha        7 4 1 2  199:178 9
6. Košice                 8 4 1 3  215:215 9
7. Pov. Bystrica       7 4 0 3  204:186 8
8. Nové Zámky       7 4 0 3  189:181 8