Mladík porazil poprvé v životě Samprase

18 2000
Q u e e n s - Australan Lleyton Hewitt porazil ve finále tenisového turnaje na trávě v londýnském Queens Clubu amerického obhájce titulu Peta Samprase. Devatenáctiletý Hewitt, turnajová šestka, vybojoval nad druhým nasazeným Samprasem první vítězství v kariéře. Mladíkovi se výjimečně dařily returny: "Co si pamatuji, tak dobře jako dnes jsem nikdy nereturnoval," pátral Australan v paměti. "Celý týden jsem dobře předvídal, kam míče poletí. A neztratit v přípravě na Wimbledon ani jeden set, tak tomu říkám kvalitní forma," dodal Hewitt, který loni v Queensu prohrál se Samprasem v semifinále.

Hewitt neztratil během turnaje v Queens Clubu ani set a z pěti zápasů vyhrál čtyři v poměru 6:4, 6:4. Výhry nad Samprasem si cení hlavně s ohledem na blížící se Wimbledon.

Loni Hewitt skončil ve Wimbledonu ve třetím kole. Letos vyhrál už čtvrtý turnaj a bilanci před třetím grandslamovým podnikem si může vylepšit ještě příští týden v nizozemském