Američané mají nečekaného šampiona: překážkáře pokořil fotbalista

Devon Allen (druhý zprava) si běží pro titul amerického šampiona na 110 metrů překážek. | foto: AP

30 2014
Čerstvá americká krev okysličila startovní pole běhů na 110 metrů překážek. Národní šampionát USA přinesl letošní světové maximum, o které se postaral již v semifinále Ronnie Ash výkonem 12,99 sekundy. Ve finále pak ovládl teprve devatenáctiletý hráč amerického fotbalu z univerzity v Oregonu Devon Allen, který zvítězil za 13,16.

Allen již dříve vyhrál překážky také na univerzitním mistrovství NCAA. Oba tituly v jednom roce získal jako první překážkář po 35 letech a napodobil slavného Renalda Nehemiaha.

Ve finále odsunul na druhé místo stříbrného medailistu z loňského mistrovství světa Ryana Wilsona, třetí skončil šampion z Moskvy David Oliver.

Ash, jenž se stal v semifinále 15. mužem v historii, který se dostal pod 13 sekund, nedělní finále nedoběhl.

Soutěž dálkařů vyhrál Jeff Henderson, který v poslední sérii uletěl na 852 centimetrů. O nejlepší světový výkon roku ho ale připravil příliš silný vítr.