Místo odpočinku musí Liberec hrát s Brnem

27 2000
L i b e r e c -
S obavami vstupovali volejbalisté Dukly Liberec do prvního kola extraligového play off proti Brnu. Úvodní dvě domácí utkání však zvládli výtečně, soupeři nepovolili ani set. Liberečtí vůbec nepočítali s tím, že v tuhle dobu budou hrát. Téměř jisté druhé místo po základní části, zaručující v úvodu play off volno, jim však proklouzlo mezi prsty. "Stačilo jen vyhrát v předposlední Příbrami, zápas jsme ale vůbec nezvládli," vrací se k porážce 1:3 v posledním kole kouč Ivan Jakubíček. Šok týmu, jehož plány míří vysoko, nezpůsobilo jen ostudné klopýtnutí v Příbrami. "Po dlouhodobé části jsme nasbírali stejně bodů jako Zlín a měli o set lepší skóre i lepší vzájemné zápasy, ale nebylo to nic platné," kroutí hlavou liberecký manažer Jiří Homolka. Při rovnosti bodů totiž o konečném pořadí rozhoduje podíl vyhraných a prohraných setů a ten měl o sedmatřicet tisícin vyšší obhájce titulu Zlín. Proto se může s prvními Českými Budějovicemi v klidu připravovat na semifinále. Všechno zlé ovšem může být k něčemu dobré, tvrdí v Liberci, kde jsou po snadném vedení 2:0 v sérii nad Brnem opět optimističtí. "Liga je dlouhá a odpočinek by to chtělo, ale zase nevypadneme ze zápasového rytmu," říká za mužstvo blokař Jaroslav Michal. Liberec chce sérii ukončit hned zítra v Brně. Potom by v boji o finále narazil na Zlín. Vinou třetího místa však přišel o výhodu domácího prostředí v prvních dvou a případném pátém utkání. "Hráči jsou naopak raději, že začnou venku," prozradil trenér Jakubíček.