Čtvrtkař Maslák byl vyhlášen nejlepším evropským atletem měsíce března

ZLATÁ EXTÁZE. Pavel Maslák vítězí na halovém mistrovství světa v Sopotech ve finále závodu na 400 metrů. | foto: AP

17 2014
Dalšího ocenění za svůj triumf na halovém světovém šampionátu v Sopotech se dočkal český čtvrtkař Pavel Maslák. Po zlatém běhu v závodu na 400 metrů byl vyhlášen nejlepším evropským atletem uplynulého měsíce.

Na počátku března posunul třiadvacetiletý reprezentant český rekord na 45,24 sekundy, v historických evropských halových tabulkách je s tímto časem druhý, ve světových čtrnáctý.

V pravidelné anketě Evropské atletické asociace (EAA) vylepšil Maslák druhé místo z února.

Za Maslákem skončili na dalších místech polský mistr světa na osmistovce Adam Kszczot a britský sprinter Richard Kilty.

Nejlepší evropskou atletkou za březen byla zvolena chorvatská diskařka Sandra Perkovičová, která ve Splitu dokázala přehodit hranici 70 metrů a postarala se o nejlepší světový výkon od roku 1992.

V anketě zvítězila před polskou půlkařkou Angelikou Cichockou a dálkařkou Eloyse Lesuerovou z Francie.